Türkiye'nin en iyi köşe yazarları en güzel köşe yazıları ile Hürriyet'te! Usta yazarlar ve gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin.

Kanlıca’da davet

Ekim 2005’te Nevbahar Demirağ ile evlenen Rahmi Koç’un küçük oğlu ve Koç Holding Bilgi Grubu Başkanı Ali Koç, önceki akşam dostları için Kanlıca’daki yalısında bir davet düzenledi.

Evlendikleri dönemde işlerinin yoğunluğundan dolayı düğün daveti düzenleyemeyen çiftin Kanlıca’daki davetine çok sayıda ünlü isim katıldı. Ömer Karacan, Ali Karacan, Ela-Nur Taşkent, Sezai Taşkent, Mine Kalpakçıoğlu, Alinur Velidedeoğlu-Enci Teker, Neşet-Şirin Yalçın, Ali Somer-Dilek Hanif, Murat-Arzu Atabarut, Zafer-Esra Civelek, Mehbare-Esat Edin, Bülent-Tuğçe Çavuşoğlu ve Cem Cantaş’ın katıldığı davetin organizasyonunu, Bettina Machler üstlendi.

Bitpazarında alışveriş

Geçtiğimiz hafta sonu Kanyon’da kurulan bitpazarında camdan porselene, takıdan antika oyuncaklara kadar birbirinden değerli ve ilginç koleksiyonluk eşyalar sergilendi. Bitpazarını gezenler, orkestranın çaldığı nostaljik parçalarla da renkli bir cumartesi geçirdiler. Bitpazarının ziyaretçileri arasında Ceyda Düvenci ve sevgilisi İsmail Hacıoğlu da vardı. Oyuncu çift buradan alışveriş de yaptı.

Şov zamanı

Yağmur nedeniyle geçen hafta ertelenen Serdar Ortaç konseri, önceki akşam Kuruceşme Arena’da yapıldı. "Dansöz" şarkısını seslendirdikten sonra seyircilere dönüp, "Bugün çok heyecanlıyım. Seçimler var, seçimlerden önce bu son konserim. Sizin için bu gece tüm sevilen şarkılarımı seslendireceğim" diyen Ortaç, son dönemde hakkında çıkan "MS hastası" söylentilerine de yanıt verdi. Ortaç, "Bu yazılanlardan sonra bu hastalıkla ilgili internette araştırma yaptım. Bu hastalığa yakalananlar bırakın sahnede hoplamayı zıplamayı oldukları yerde hareket bile edemiyorlarmış. Allah bu hastalara ve yakınlarına yardımcı olsun ama benim hastalıkla alakam yok" dedi.

Mücevher tanıtımı

Birleşik Arap Emirlikleri kökenli mücevher firması Damas Group, geçtiğimiz hafta Türkiye piyasasına girmesi nedeniyle Çırağan Sarayı’nda bir davet verdi. Damas Group CEO’su Tawhid Abdullah’ın ev sahipliği yaptığı gecede, iş, sanat ve sosyete dünyasının ünlü simaları bir araya geldi. Sunuculuğunu Ece Vahapoğlu’nun yaptığı gecede, Damas’ın Türkiye Yönetim Kurulu üyesi Dilek Ertek, Damas’ın CEO’su Tawhid Abdullah’a özel bir plaket verdi. İtalyan şölen tasarımcısı Valerio Festi’nin imza attığı geceye, Türkan Sabancı, Siren Ertan-Gökhan Çarmıklı, Alev-Yaman Törüner, Güler Yiğit gibi ünlü simalar katıldı.

Gecce Summer Guide 2007

Türkçe-İngilizce, puanlı, yorumlu, yıldızlı, restoran ve otel rehberi ’Gecce Summer Guide 2007’ çıktı. ’Summer’ ve ’Winter’ olmak üzere yılda iki kez çıkan ’gecce guide’lar, her geçen sezon kendini geliştiriyor. Kendi bölgesinde uzman gurme kurulu ve mobil editörler, başta İstanbul olmak üzere tüm yazlık bölgeleri didik didik arayıp, uygun görülen otel ve restoranları ’Gecce Summer Guide 2007’ye aldılar.
X

YAZARIN DİĞER YAZILARI