Ege Haberleri

EGE

  Kanlı tapu tartışması: Bir ölü, iki tutuklu

  Cihan KAYA, (DHA)
  16.01.2012 - 00:00 | Son Güncelleme: 15.01.2012 - 21:54

  MUĞLA Kölceğiz’de tüccar Sabri Gamgam (83), öldüğünde çıkabilecek borçlarını ödemesi için yakın arkadaşı S.D.’ye (62) arazisinin bir bölümünün tapusunu verdi. Gamgam, yaklaşık 6 ay önce trafik kazasında yaşamını yitirdi, ancak geride borcu çıkmadı.

  Bir süre sonra, yaşlı adamın, S.D.’ye tapu verdiğini öğrenen eşi Z.G. (39), durumu Çağrı Çakır (24) ve A.O.Ö.’ye (37) anlatıp geri almak için yardım istedi. Çakır ve A.O.Ö., geçen çarşamba, S.D.’nin seyyar manavına gitti, tapuları istedi, bir gün de süre verdi. Bir gün sonra Z.G., Çakır ve A.O.Ö. manava gelip S.D.’yle konuşmaya başladı. Bir süre sonra Çakır ve A.O.Ö., tartıştıkları S.D.yi zorla otomobile bindirmeye çalıştı. Babasının zor durumda olduğunu gören M.D. (25) içerideki ruhsatlı av tüfeğini alıp koşarak çıkmak istedi. Ancak ayağı takılan M.D., yere düşünce tüfek ateş aldı. Tüfekten çıkan saçmalar, Çakır’a isabet etti. Z.G. şoka girerken, A.O.Ö. yoldan geçen bir minibüse binip kaçtı.

  Çakır olay yerinde yaşamını yitirdi, yolda uygulama yapan trafik polislerinin yakaladığı A.O.Ö. ile Z.G., M.D. ve S.D. gözaltına alındı. M.D. ve A.O.Ö. tutuklandı, Z.G. ile S.D. ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest kaldı. 

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı