Gündem Haberleri

  Kanlı saldırının ayrıntıları

  Nurettin KURT-Erdinç ÇELİKKAN/GAZİANTEP
  21.08.2012 - 11:01 | Son Güncelleme:

  HÜRRİYET, bayramın ikinci gününü kana bulayan teröristlerin Gaziantep’teki bombalı saldırısının ayrıntılarına ulaştı.

  İlçe Emniyet Müdürlüğü ve bitişiğinde bulunan Karşıyaka Polis Merkezi’ni hedef alan saldırıda kent merkezi, savaş alanına dönerken, olayda hayatını kaybedenlerin sayısı 9’a yükseldi. 34 plakalı bombalı Citroen marka aracın çalıntı olduğu ve bir çekici aracılığıyla olay yerine getirildiği belirlendi. Çekicinin şoförünün ifadesine başvurulurken, aracın hangi plakalarla nerelerde bulunduğu de polisçe tespit edildi.

  HÜRRİYET OLAY YERİNDE / FOTO GALERİ

  Olayın ardından Gaziantep’e ulaşan Hürriyet muhabirleri patlamanın detaylarına ve özel fotoğraflara ulaştı. İstanbul plakalı siyah renkli Citroen marka araç, tahrip gücü yüksek bomba ile dolduruldu. Araç, saat 19.00 sıralarında bir çekici yardımıyla Şehit Kamil Caddesi Karşıyaka Polis merkezinin yaklaşık 30 metre ilerisine park edildi. Araç, buraya bırakıldıktan yaklaşık 4 dakika sonra uzaktan kumanda ile patlatıldı.

  Kanlı saldırının ayrıntıları DÜNYA BASININDAN GAZİANTEP YORUMLARI

  PKK bayram günü şehrin göbeğinde bombalı araç patlattı. İşte olay yerinden fotoğraflar

  Savaş alanına döndü

  Patlamanın meydana gelmesiyle şehir merkezi savaş alanına döndü. Patlayan aracın parçaları yaklaşım 200 metrelik bir alana dağıldı. Çok sayıda işyeri ve otomobil hasar görürken patlamanın meydana geldiği bankamatik iki parçaya bölündü ve bir metrelik çukur meydana geldi. Patlamanın meydana geldiği çukurun altında doğalgaz borusu geçtiği tespit edilince belediye ekipleri polisin incelemesini tamamlamasının ardından çukuru kazarak boru da bir hasar meydana gelip gelmediğini kontrol etti.

  ”PATLAYACAK GERİ ÇEKİLİN PATLAYACAK”

  İŞTE PATLAMANIN YAŞANDIĞI YER / WEB TV

  Özel ekip oluşturuldu

  Patlamanın ardından Ankara’dan özel bir ekip sabah saatlerinde Gaziantep’e gelerek delil toplayıp inceleme yaptı. Aynı zamanda olay yeri inceleme ekipleri de yerlerde ince aramalar yaparak bombadan arta kalan parçaları bulmaya çalıştı. Aynı zamanda temizlik ekipleri de patlamadan arda kalanları süpürerek temizledi./images/100/0x0/55eadc21f018fbb8f89b4c7a

  O araçtan kalanlar

  Hürriyet muhabirleri araçtan geriye kalan parçaları buldu. Patlamanın etkisiyle büyük bir panik yaşandı. Kaçmaya çalışanların ayakkabılarını ve terliklerini olay yerinde bıraktıkları görüldü.

  Bomba yüklü araç patlamanın etkisiyle paramparça oldu. Hürriyet muhabirleri olay yerinden yaklaşık 200 metre uzaklıkta bulunan Türk Telekom binasının trafo merkezinin bahçesine düşen otomobilin parçalarını görüntüledi.

  Bombacılar kamerada iddiası

  Bombanın patlatıldığı yerin tam karsısındaki elektrik direğinde bulunan Mobese kamerasının patlama anını ve saldırganı kaydettiği iddia ediliyor.

  Kanlı saldırının ayrıntıları Gaziantep'te 9 ölü
  DÜNYA BU KATLİAMI GÖRSÜN

  Kanlı saldırının ayrıntıları Suriye parmağı olabilir

  Kanlı saldırının ayrıntıları Kanlı saldırının ayrıntıları
  PKK, ARAP BAHARI'NDAN NE BEKLİYOR

  KATLİAMIN ARKASINDAKİ 10 NEDEN
  Hüseyin Yayman'ın analizi

  Kanlı saldırının ayrıntıları Sağduyu çağrısı

  Kanlı saldırının ayrıntıları Halk desteği bulamıyor


   

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı