Ege Haberleri

EGE

  Kanlı Düğün 21 Ağustos'ta sahnelenecek

  Sezer ŞAHİNDAŞ / BODRUM, (DHA)
  15 Ağustos 2012 - 00:00Son Güncelleme : 14 Ağustos 2012 - 14:12

  Efsane Flamenko dansçısı Antonio Gades’in adını yaşatan ve unutulmaz başyapıtlara imza atan Antonio Gades Topluluğu'nun gösterileri, Bodrum Bale Festivali kapsamında izleyici ile buluşacak.

  Efsane Flamenko dansçısı Antonio Gades’in adını yaşatan ve unutulmaz başyapıtlara imza atan “Antonio Gades Topluluğu”nun, “Kanlı Düğün” ve “Suite Flamanca” gösterileri, 10. Uluslararası Bodrum Bale Festivali kapsamında 21 Ağustos’ta izleyici ile buluşacak.
  Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü’nün düzenlediği 10. Uluslararası Bodrum Bale Festivali tüm hızıyla devam ediyor. Dans dünyasına birçok başyapıtlar kazandıran dünyanın en ünlü Flamenko dansçılarından ve koreograflarından olan Antonio Gades’in, “Kanlı Düğün” ve “Suite Flamanca” eserleri, Denizbank'ın katkılarıyla Bodrum Kalesi Kuzey Hendeği’nde 21 Ağustos'da sahnelecek.
  1928 yılında Federico Garcia Lorca tarafından yazılan trajik ve folklorik öğeler barından “Kanlı Düğün" oyunu, Antonio Gades tarafından 1974’te bale olarak uyarlandı. Altı bölümlük “Kanlı Düğün”, bugüne kadar gerçekleştirilmiş İspanyol dramatik dans alanındaki en önemli eserlerden biri olarak kabul ediliyor. 8 bölümlük geleneksel Flamenko dans gösterisi olan “Suite Flamenca”, Gades’in flamenkoya kendi bakış açısını yansıtıyor.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı