Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Kanlı aşk üçgeninin duruşması başladı

  KOZAN (Adana), (DHA)
  09 Ekim 2008 - 13:40Son Güncelleme : 09 Ekim 2008 - 13:40

  ADANA’da sevgilisi anasınıfı öğretmeni Ayşegül K’nin azmettirmesi sonucu oto kiralama şirketi sahibi Kenan Aslan’ı arkadaşlarıyla birlikte öldürdüğü iddia edilen Abdullah Ö. ile 11 kişinin yargılanmasına başlandı. Duruşmada 6 tutuksuz sanık tutuklanırken; Ayşegül K., “Abdullah ile evlenecektik. Kenan beni taciz ediyordu” dedi.

  Kozan 2 Haziran İlköğretim Okulu’nda kadrosuz olarak görev yapan anasınıfı öğretmeni Ayşegül K. (25), Kozan’da çalışırken üniversiteden arkadaşı olan Abdullah Ö. (26) ile gönül ilişkisine girip, daha önce 3 yıl aşk yaşadığı iddia edilen Kenan Aslan’ı (28) terk etti. Barışmak isteyen Aslan, bu doğrultuda 14 Nisan 2008’de geldiği Kozan’ın Aslanpaşa Mahallesi'nde iddiaya göre dövülerek öldürüldü. Evli 2 çocuk babası oto kiralama şirketi sahibi Aslan’ı öldürttüğü iddia edilen Ayşegül K. ile birlikte cinayete karıştığı öne sürülen Barbaros Mustafa Ö. (28), Hüseyin Ç. (27), Sami C. (23), Eren H. (24), Abidin Y. (27), Baki Ş. (25), Kenan K. (26), Kemal B. (25) ve Mehmet Ç. (26) tutuklandı. Ayşegül K’nin ev arkadaşı ana sınıfı öğretmeni Esra G. serbest bırakıldı,

  Abdullah Ö. ile kardeşi Harun Ö. hakkında da yakalama emri çıkartıldı. Tutukluluğa itiraz eden Sami C., Kenan K., Baki Ş., Abidin Y., Mehmet Ç. ve Kemal B. tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Aşkı uğruna Aslan’ı öldürmekle suçlanan firardaki katil zanlılarından Abdullah Ö. 2 gün önce Kozan Cumhuriyet Savcılığı’na gelerek teslim oldu.


  TACİZ EDİYORDU

  Dün Kozan Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen ilk duruşmaya tüm sanıklar katıldı. 2 gün önce teslim olan Ayşegül K’nin sevgisi Abdullah Ö., duruşmada yeni teslim olduğu için savunma yapmak üzere süre istedi. Eski sevgilisini öldürtmekle suçlanan Ayşegül K. ise, suçlamayı kabul etmedi. Zanlı Abdullah Ö. ile evlilik hazırlıkları yaptıklarını ileri süren Ayşegül K., “Kenan ile benim alakam yok. Abdullah ile birbirimizi seviyorduk. Evlenecektik. Kenan bizi devamlı taciz ediyordu. Peşimi bırakmıyordu. Öldürülmesiyle ilgim ve alakam yoktur” dedi.


  İŞKENCEYLE ÖLDÜRÜLDÜ

  Diğer sanıklar da, olayla ilgilerinin olmadığını iddia ederken öldürülen Aslan’ın ailesinin avukatı Yusuf Akıncı ise, Aslan’ın işkence edilerek öldürüldüğünü öne sürdü. Akıncı, “Kenan ile Ayşegül’ün geçmişe dayalı bir arkadaşlıkları var. Hatta bebek aldırdığı da olmuş. Sanıklar Kenan’ı barıştırmak için Kozan’a götürüp çevresini çevirip hunharca öldürmüşlerdir. Olayı çok sayıda kişi görmüştür. Ancak, korktukları için tanıklık yapmaktan kaçınıyorlar” diyerek mahkemenin başka bir yere naklini istedi.


  Mahkeme heyeti, ara kararla tahliye edilen 6 tutuksuz sanığın tutuklanmasına ve mahkemenin başka bir ile nakli konusunda dosyanın Adalet Bakanlığı’na gönderilmesine karar verdi. Duruşma firarda olan Harun Ö. hakkında yakalama emri çıkartılmasına ve tanıkların dinlenmesi için ertelenirken, Adalet Bakanlığı’ndan gelecek cevaba göre duruşmanın Kozan’da ya da başka bir ilde yapılıp yapılmayacağına karar verilecek.


  Tutuklanma kararı verilen 6 sanık, duruşma çıkışı jandarma tarafından kelepçelenerek ceaevine gönderildi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı