Gündem Haberleri

  Kanıyla "Elini çek" yazdılar

  ESKİŞEHİR, (DHA)
  22.08.2009 - 16:06 | Son Güncelleme:

  Eskişehir’de kimliği belirsiz 2 kişi, dün gece araçlarına çarpan bisiklet sürücüsü 28 yaşındaki Mustafa Özcan'ı bıçakla yaralayıp fanilasının üzerine kanıyla ‘Elini çek’ yazdı. Özcan'ı köy yoluna bırakıp kaçan saldırganları jandarma arıyor.

  Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi yakınlarında dün gece saat 01.00 sıralarında evine giden Mustafa Özcan, yoldan geçen bir otomobile bisikletiyle çarptı. Otomobilden inen 2 kişi ile Mustafa Özcan arasında tartışma çıktı. Tartışmanın kavgaya dönüşmesinin ardından saldırganlar, Mustafa Özcan’ı kollarından ve yanaklarından bıçakla yaraladı. Bisikleti otomobilin bagajına koyan saldırganlar, Mustafa Özcan’ın ellerini poşetle bağlayıp zorla otomobile bindirdi.
  Özcan'ın fanilasına kanıyla ‘Elini çek’ yazan şüpheliler, bisikletiyle merkeze bağlı Sakrısungur Köyü girişinde yol kenarına bırakıp plakası alınamayan otomobile binerek kaçtı.

  Yoldan geçenler tarafından yaralı halde bulunan Özcan, 112 Acil ambulansıyla Eskişehir Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Acil Servis'te ayakta tedavisinden sonra taburcu edilen Mustafa Özcan kendisine saldıran kişileri tanımadığı söyledi.
  Jandama ekipleri olayı çok yönlü araştırdıklarını bildirdi.

  İŞTEN ÇIKARILINCA, İNTİHARA KALKIŞMIŞ

  Eskişehir’de gece bisikletiyle giderken otomobiline çarptığı 2 kişi tarafından kollarından ve yüzünden bıçakla yaralandığını, daha sonra da fanilasına kanıyla ‘Elini çek’ yazıldığını öne süren Mustafa Özcan’ın birkaç gün önce işten çıkarıldığı için intihar amacıyla kendini yaraladığı ve pişman olduğu için de böyle bir yalan uydurduğu ortaya çıktı.

  Merkeze bağlı Sarısungur Köyü yakınlarında gece saat 01.00 sıralarında yaralı bulunup ambulansla Eskişehir Devlet Hastanesi’ne kaldırılan ve ayakta tedavisinden sonra taburcu edilen Mustafa Özcan, çelişkili ifade verince polisler tarafından sorguya alındı. Bekar olan Mustafa Özcan sorgusunda, ilk ifadesinde anlattıklarının gerçek dışı olduğunu belirterek, şunları söyledi:

  “Ben, Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi’ndeki bir fabrikada işçi olarak çalışıyordum. Birkaç gün önce beni işten çıkardılar. Bunu anneme ve babama söyleyememiştim. Kredi kartı borcum da vardı. Bu yüzden ölmek istedim. İntihar amacıyla kollarımı bıçakla kestim. Daha sonra intihardan vazgeçtim. Aileme, ‘Ben intihara kalkıştım’ demeye utandığım için böyle bir yalan uydurdum” diye konuştu.

  Emniyet Müdürlüğü yetkilileri Mustafa Özcan’ın ifadesinin alınmasından sonra Cumhuriyet Savcılığının talimatıyla serbest bırakıldığını belirtti.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı