İZMİR HABERLERİ

Kanguru bakımı Buca Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi'nde

DHA
05.04.2016 - 11:17Son Güncelleme : 05.04.2016 - 11:18
DHA

İZMİR'de Buca Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi yenidoğan yoğun bakım ünitesinde, erken doğan pramatüre ile yenidoğan bebeklere 'Kanguru Bakımı' verilmeye başlandı. Anne ile bebek arasındaki ten temasını esas alan Kanguru bakamında, özellikle prematürelerde, bebeğin gelişmesinin hızlanmasını, yeni doğanların kalp atım hızı, solunum sayısı, vücut ısılarının normale dönmesini sağladığı öğrenildi.

Hastanenin eğitim ve kalite yönetim biriminin çalışmasıyla, Kanguru bakımı eğitimlerini, Amerika'da bu yönde eğitim alan Arş. Gör. Emine Serap Sarıcan verdi. Kanguru bakımının en önemli etkilerinden birisinin anne, baba ve bebek arasındaki bağı güçlendirmesi olduğu açıklandı. Yöntemle, yenidoğan yoğun bakım ünitesinde yatan hasta bebeklerin annelerinin süt üretimini arttırdığı görüldüğü anımsatıldı Bakımla, bebeğin anne sütü alma oranını, süresini ve miktarını arttırmak gibi bir çok olumlu etkisi olduğu da ifade edildi. Eğitimi veren Serap Sarıcan, "Sağlık personelinin Kanguru Bakımı ve sürekliliğinin sağlanması için harcadığı çabayı bebekler ve aileler için yapılan çok ulvi ve kutsal bir görev olarak görüyorum" dedi. Hastanede ikiz bebekleri dünyaya gelen Ülkü Yalın ile kadın doğum servisinde yeni doğum yapmış olan Çiğdem Moğulkoç, hemşirelerden aldıkları eğitimle Kanguru bakımı eğitimini uyguladıklarını söyledi. Buca Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Gökhan Tosun ise "Yenidoğan yoğun bakım ünitesinde çalışan doktor ve hemşire arkadaşlarla beraber Kanguru bakımı eğitimi sonrasında gelen olumlu tepkilerden çok mutluyuz. Kurumumuzun kalite politikası doğrultusunda hizmet kalitesini arttırabilmek adına yapılan oldukça değerli bir çalışma" dedi.

İZMİR (DHA)

FOTO 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden Kanguru bakımı Buca Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi'nde hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 05 Nisan 2016 tarihinde saat 11 17’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kanguru bakımı Buca Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi'nde haberi güncellenecektir.

  İZMİR NAMAZ VAKİTLERİ
  22 Eylül 2017, Cuma
  • İmsak
   05:14
  • Guneş
   06:52
  • Öğle
   13:15
  • İkindi
   16:41
  • Akşam
   19:17
  • Yatsı
   20:43
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı