Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kangren yayılmasın

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Kemal Zorlu, İzmirgücü’nün tek kurtuluş yolu olduğunu savundu

İzmir futbolunu hasta bir adama benzeten Zorlu, ‘‘Altaylı olarak benim de çok ağırıma gidiyor. Ama vücudu yaşatmak için kangren olmuş kolu kesmek gerekiyor. Başarı için başka alternatif yok’’ dedi.

VAKIF ÖNDER OLSUN İzmir'de 1.Lig'de şampiyonluğa soyunacak bir takım yaratmak için, ‘‘İzmirgücü kurulsun, Ahmet Piriştina başkan olsun’’ formülünü yeniden gündeme getiren Kemal Zorlu, İzmir Gücü Spor Vakfı'nı bu düşünceye önderlik etmeye çağırdı. ‘‘Altaylı olarak benim de çok ağırıma gidiyor’’ diyen Zorlu, vücudu yaşatmak için kangren olmuş kolu kesmek gerektiğini söyledi.

SPORDA DA YAPALIM İzmir'deki ekonomik birleşmenin, Avrupa'da öğrencilere ders olarak okutulmaya başlandığını vurgulayan Zorlu, ‘‘KİPA, İşbirliği, ENDA, EGS ve Güçbirliği gibi büyük ekonomik güçler yaratabiliyorsak, bunu neden sporda da yapmayalım? Hem beşinci büyük oluruz, hem de İzmir'in sporda gücünü ortaya çıkarırız. İzmir, Barcelona gibi dünya şehri haline gelir’’ dedi.

ALTAY, 1.LİG'E ÇIKAR Kulüp başkanı ve yöneticileri, camialarını ikna etmek için çalışmaya davet eden Zorlu, ‘‘Altay düştüğü için bunları söylemiyorum. Altay, gelecek yıl yeniden 1.Lig’e çıkar. Sonra ne olacak? Yine kara kara düşünürüz. Bütçeler birleşirse, başarıyı yakalamak çok zor olmaz. İzmirgücü'nün dışında başarı için başka hiçbir alternatif gözükmüyor’’ diye konuştu.

AMATÖRLER KALKINIR İzmirliler'in, ‘‘Figüran mı, başrol oyuncusu mu, kasabalı mı, kentli mi olacağız?’’ sorusuna cevap vereceğini belirten Zorlu şöyle konuştu: ‘‘Takımların tümü katılmasa bile çoğunluk bizimle olmalı. Eczacıbaşı voleybolla, Efes Pilsen basketbolla ismini özdeşleştirdi. Kulüplerimiz, amatör branşlarda şampiyonluk kovalayarak yükselebilirler. Bu da başka bir şans.’’


Bunları da Beğenebilirsiniz