SİVAS HABERLERİ

Kangal'da şoförlerin sorunları masaya yatırıldı

DHA
27.03.2017 - 13:05Son Güncelleme :
DHA

SİVAS, (DHA)- SİVAS'ın Kangal ilçesinde düzenlenen toplantıda şoför esnafının sorunları görüşüldü.

Öğretmenevinde gerçekleştirilen toplantıya AK Parti Sivas Milletvekili Hilmi Bilgin, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, Kangal Belediye Başkanı Mehmet Öztürk, Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı İsmail Taşlık, Kangal Koop Başkanı Yakup Durmaz, Emniyet ve Jandarma’dan yetkililerin yanı sıra şoför esnafı katıldı. Toplantının açılış konuşmasını yapan oda başkanı Müslüm Kel, ilçede faaliyet gösteren şoför esnafının ve taksicilerin bazı sorunları olduğunu , bu toplantıyı da sorunların çözümü için düzenlediklerini belirterek, katılımcılara teşekkür etti. Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal ise esnaf ve sanatkarın bir ülkenin temel taşı olduğunu belirterek, kendi imkanlarıyla ayakta durmaya çalışan esnafın sorunlarını dinlemek için geldiklerini söyledi. Özellikle taksici esnafların durak konusundaki mağduriyetini bildiklerini, çözümü için de gerekli desteği vereceklerini vurgulayan Köksal, üç adet taksi durağına ihtiyaç olduğunu bu konuda, Kangal Belediyesi ile işbirliği yaparak esnafın mağduriyetinin de giderileceğini kaydetti. Köksal, esnaf ve sanatkara yönelik olarak yapılan destekler ve yapılandırmalar hakkında da bilgi verdi. Kangal Belediye Başkanı Mehmet Öztürk ise esnafın yaşadığı sorunları bildiklerini, çözümü için de bazı çalışmalar yaptıklarını belirterek, "Özellikle taksici esnafımızın mağduriyetinin giderilmesi için eksik olan durakların ikisini belediye olarak biz yapacağız , bir tanesini de Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğimiz yapacak. Yeni terminal binamızın ihalesini gerçekleştiriyoruz. Kamyon ve TIR garajı yapıyoruz. Esnafımızın ve ilçe halkımızın haklı taleplerinin her zaman takipçisi olacağız" diye konuştu

Sivas milletvekili Hilmi Bilgin ise AK Parti hükümetinin Ahilik Fonunu kurduğunu, KOSGEB kredi desteğini artırdığını, yapılandırmalar yaparak esnafa destek olduğunu ifade etti. SESOB Başkanı Beşir Köksal’ın her zaman esnafın sorunlarını dile getirdiğini, çözümü içinde gayret gösterdiğini vurgulayan Bilgin, ilçeye yapılan yatırımlar hakkında da bilgi vererek araç muayene istasyonunun ilçeye kazandırılması için de gayret gösterdiklerini sözlerine ekledi. Toplantıda taksici esnafının yaşadığı durak sıkıntısı, şoför esnafının fiyat tarifelerine uymamaları, korsan taksiciler ve terminal binası başta olmak üzere birçok konuda yaşanan sorunlar gündeme getirilerek çözüm arandı.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Sivas haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Sivas ilinden Kangal'da şoförlerin sorunları masaya yatırıldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Mart 2017 tarihinde saat 13 05’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kangal'da şoförlerin sorunları masaya yatırıldı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı