Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Kandıra'nın AK Partili Belediye Başkanı gözaltına alındı

  İZMİT(Kocaeli) (DHA)
  04 Ekim 2011 - 12:48Son Güncelleme : 04 Ekim 2011 - 13:00

  Kocaeli’nin Kandıra İlçesi Belediye Başkanı AK Parti’li Cengiz Kan, usulsüzlük iddiaları nedeniyle müfettiş incelemesi ardından Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulunulması üzerine gözaltına alındı.

  Bir süreden bu yana belediyede inceleme yapan müfettişlerin usulsüzlükler belirlediği ve hakkında belediye meclis üyelerinin de şikayetçi olduğu Başkan Cengiz Kan ile ilgili incelemeler tamamlandıktan sonra Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulunuldu. Bir süreden bu yana ifade vermeye çağırılan Cengiz Kan, Kocaeli Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şubesi‘nden gelen bir ekip tarafından gözaltına alınarak ifade için İzmit’e getirildi. Cengiz Kan’ın yanı sıra bazı ihalelerle ilgili olarak en az 5 kişinin daha gözaltına alındığı belirtildi.

  Belediye Başkanı Cengiz Kan’ın polis eşliğinde götürülürken kendisini telefonla arayanlara, "Polis arkadaşlar belediye meclis üyelerinin hazırladığı denetim raporundaki ihalelerle ilgili ifademe başvurmak üzere Kandıra’ya gelerek beni aldı. Şu anda Kaşkaldere’de bulunan Emniyet Müdürlüğü‘ne gidiyorum. Bir şey çıkacağına inanmıyorum. İfademi verdikten sonra her şeyin ortaya çıkacağına inanıyorum" dedi.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı