KOCAELİ HABERLERİ

Kandıra Devlet Hastanesi Önünde Gergin Eylem

IHA
15.10.2015 - 15:59Son Güncelleme : 15.10.2015 - 16:00

KOCAELİ TABİP ODASI BAŞKANLIĞI KANDIRA DEVLET HASTANESİ ÖNÜNDE EYLEM DÜZENLEDİ O EYLEMDE GERGİN ANLAR YAŞANDI

IHA

Kocaeli Tabip Odası Başkanlığı Kandıra Devlet Hastanesinde sağlık çalışanlarına yönelik şiddetin son bulması amacıyla eylem düzenledi.
Kocaeli Tabip Odası Başkanlığı, Kandıra Devlet Hastanesi Acil Servisi’ndeki doktora şiddet iddiasını protesto etmek için hastane bahçesinde basın açıklaması düzenledi. Türk Tabipler Birliği Merkez Konseyi Üyesi Prof. Dr. Nilay Etiler ve Kocaeli Tabip Odası Genel Sekreteri Burhan Çağlar Usta’nın açıklama yaptığı eylemi takip etmeye gelen bazı kişiler arasında gerginlik yaşandı.
Kocaeli Tabip Odası Genel Sekreteri Burhan Çağlar Usta yaptığı açıklamada, “12 Ekim’i 13 Ekim’e bağlayan gece saatlerinde acil servise sinir krizi tablosuyla getirilen genç bir hastayı bilimsel ve etik kurallar gereği yalnız değerlendirmek isteyen meslektaşımız, ortamın boşaltılmasını, yakınlarının dışarı çıkarılmasını talep etmiştir. Bu arada hasta yakınlarından birisi hekimin talebine saygısızca itiraz etmiş, daha sonrada kadın kimliğine hakaret dolu sözler sarf ederek meslektaşımızın üzerine yürümüş, 3-4 kişinin araya girmesi ile fiziki bir yaralanmanın son anda önüne geçilmiştir" dedi.
Adli ve hukuki süreci başlattıklarını da anlatan Çağlar Usta “Ne olursa olsun sağlıkta şiddet uygulayanları her zaman olduğu gibi teşhir edeceğiz ve asıl önemlisi kamuoyu vicdanında mahkum edeceğiz” diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kocaeli haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kocaeli ilinden Kandıra Devlet Hastanesi Önünde Gergin Eylem hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 15 Ekim 2015 tarihinde saat 15 59’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kandıra Devlet Hastanesi Önünde Gergin Eylem haberi güncellenecektir.

  KOCAELİ NAMAZ VAKİTLERİ
  19 Eylül 2017, Salı
  • İmsak
   04:55
  • Guneş
   06:37
  • Öğle
   13:05
  • İkindi
   16:33
  • Akşam
   19:12
  • Yatsı
   20:40
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı