Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Kandil'e mektup götürecekler

  Ferit ASLAN/DİYARBAKIR, (DHA)
  27.02.2013 - 11:56 | Son Güncelleme:

  Abdullah Öcalan' ın Kandil' e yazdığı mektubu DTK Başkanı Mardin bağımsız milletvekili Ahmet Türk ile Van bağımsız milletvekili Aysel Tuğluk'un götüreceği iddia edildi.

  23 Şubat'ta BDP'li milletvekilleri Altan Tan, Pervin Buldan ve Sırrı Süreyya Önder İmralı Adası'na gitmiş ve Abdullah Öcalan ile görüşmüşlerdi.

  PKK’nın elebaşı Abdullah Öcalan terörün sona ermesi için başlatılan süreçte ’çözüm taslağı’ bulunun 20 sayfalık mektuplarını gönderirken kişileri ön plana almadı. Öcalan, BDP’ye gönderdiği mektupta ’BDP Eş Başkanlarına’, Avrupa’ya gönderdiği mektupta ’Kongra- Gel Başkanlığına’ ve Kandil’e gönderdiği mektupta ise ’KCK Yürütme Konseyi Başkanlığına’ ifadelerini kullanmayı tercih etti.

  BDP'LİLER ADAYA BÖYLE GİTMİŞTİ / FOTO GALERİ

  ÖCALAN, KANDİL’E EN SON 2011’DE MEKTUP YAZMIŞTI

  Abdullah Öcalan’ın, son olarak Oslo görüşmeleri kapsamında 6 Temmuz 2011 tarihinde Kandile, ’KCK Yürütme Konseyi Başkanlığı’ başlığı adı altında 6 sayfalık bir mektup yazdığı belirtildi.

  Daha sonra KCK operasyonlarında fotokopileri ele geçirildiği belirtilen mektupta Öcalan, İmralı Adası’nda devlet heyeti ile yaptığı görüşmeleri ele almıştı. Öcalan’ın Kandil’e yazdığı mektuptan kısa bir süre sonra 14 Temmuz 2011’de Diyarbakır’ın Silvan İlçesi’nde PKK saldırısı sonucu 13 asker şehit olunca Oslo görüşmeleri de sona ermişti.

  Kandile mektup götürecekler 'İÇERİ GİRDİĞİMİZDE ÖCALAN, MİT'ÇİLERLE SOHBET EDİYORDU'

  Kandile mektup götürecekler BDP'Lİ DEMİRTAŞ'TAN SERT AÇIKLAMALAR

   

   

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNANLAR

   Sayfa Başı