Gündem Haberleri

  Kandil'den Beşir Atalay'a yanıt

  Hürriyet Haber
  23.08.2014 - 10:17 | Son Güncelleme:

  Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay’ın “Kandil’le direkt görüşülmesini arzu ediyorum” sözüne PKK liderlerinden Cemil Bayık, “Biz her zaman açığız. Bu basın olabilir, heyetler olabilir, uluslararası kurumlar olabilir...” yanıtını verdi.

  Vatan Gazetesi yazarı Ruşen Çakır, 20 Ağustos'ta Kandil'de PKK'lı Cemil Bayık ile görüştü.

  Kandilden Beşir Atalaya yanıtRuşen Çakır'ın ''Beşir Atalay’ın yeni heyetin Kandil’e gelme teklifine kapınız açık'' şeklindeki sorusuna yanıt veren Bayık, şunları söyledi:
  “Biz her zaman açığız. Herkese açık davrandık. Bugüne kadar kimseyi reddetmedik. Bu basın olabilir, heyetler olabilir, uluslararası kurumlar olabilir. İlkesel olarak reddetmeyi doğru görmüyoruz.”

  ''DEMİRTAŞ'IN ALDIĞI SONUÇ OLUMLUDUR''

  Köşk seçimlerinde HDP'nin adayı Selahattin Demirtaş'ın aldığı oy oranı ile ilgili Bayık, ''Beklentimiz yüzde 10-13 arasıydı. Aldığı sonuç olumludur. HDP bunu örgütlenmeye dönüştürebilirse buradan güçlü bir muhalefet ortaya çıkar. HDP’nin aldığı oy oranı üzerinde oturmaması, bunu örgüt gücüne dönüştürmesi gerekiyor. Eğer bunu yaparsa burada diyelim Kürtleri, Alevileri, demokrat müslüman kesimleri, sol ve liberalleri kucaklarsa Türkiye’nin en büyük muhalefet gücü haline gelebilir. HDP bazı marjinal yaklaşımlardan kendisini kurtarmalı'' dedi.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı