Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Kandil ve DTP'lilere inceleme

  A.A
  01.12.2009 - 17:20 | Son Güncelleme: 01.12.2009 - 18:05

  DİYARBAKIR Cumhuriyet Başsavcılığı, Kandil Dağı ve ve Mahmur Kampı'ndan gelen PKK'lıların İnsan Hakları Derneği (İHD) Diyarbakır Şubesi'nde yaptıkları basın açıklaması ile bazı DTP'lilerin Lice İlçesi'ne bağlı Fis Köyü'nde düzenledikleri etkinlikleri hakkında inceleme başlattı.

  Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı, Kandil ve Mahmur'dan gelip Habur Sınır Kapısı'ndan bölgelerinden Türkiye'ye giriş yapan terör örgütü mensuplarının Diyarbakır'da İHD'deki basın toplantısı ve bazı DTP'lilerin Lice İlçesi'ne bağlı Fis Köyü'ne yaptığı ziyaretle ilgili olarak İl Emniyet Müdürlüğü'nden görüntü dökümlerini istedi.

  Savcılıkça inceleme başlatılan bir diğer konu ise aralarında DTP Grup Başkanvekili ve Diyarbakır Milletvekili Gültan Kışanak, Hakkari Milletvekili Hamit Geylani, İl Başkanı Fırat Anlı ve bazı ilçe belediye başkanlarının bulunduğu grubun, terör örgütü PKK'nın kurulma kararının alındığı yer olarak bilinen Lice'ye bağlı Fis Köyü'ne yaptığı ziyaret oldu.

  Habur Sınır Kapısı'ndan 19 Ekim 2009'da Türkiye'ye giriş yapan 4'ü çocuk 34 kişilik gruptan 17'si İHD Diyarbakır Şubesi'nde dün basın toplantısı düzenlemişti.

  Gelen grup için Diyarbakır'da düzenlenen karşılama töreniyle ilgili başlatılan soruşturma ise sürüyor.

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı