"İlker Yasin" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "İlker Yasin" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
İlker Yasin

Kanatsız olur mu?

ÇETENİN yarısı yok. Kalan ikisi, Fernandes ile Almeida, Beşiktaş’ı ipten aldı. Lig başladı.

Yok birinin, bir diğerinden farkı. Trabzonspor, Fenerbahçe ve Beşiktaş, üçü de aynı. Çok para pahalı transfer yapanlar da, harcayacak para bulamayanlar da aynı. Hazır değiller. Oturmuş takım kimlikleri yok. Samet Aybaba, “Fernandes’i vermem, Q7’yi istemem” derken; her an kaytaracak gibi duran Almedia’nın yerine Batuhan’ı transfer ederken, mutlaka bir hesap yapıyor. Ama Samet, kendisine yakıştırılan “genç hamisi” resmini bozmamak için A2’den Hasan Türk’ü sahaya sürerken, takıma mı, seyirciye mi, medyaya mı göz kırpıyor. 
Hazırlık maçlarının en iyisi Oğuzhan nerede? “FEDA” zamanı zar zor para bulunup alınan Escude neden yedek? Beşiktaş’ın kanat, kenar oyuncuları kim? Kanatsız Kartal, nasıl olur? Tek kanat ortasında Almeida’nın kafasıyla golü buldular.

Lig bu sene daha zorlu

Beşiktaş’ın resmi kısa notlarla şöyle; 
*“Kartal, takım olursa bir şeyler yapar” dedik. Dün akşam takımdan eser yok. 
* Samet’in yardımcısı Recep, kırmızı kart gördü. Beşiktaş’ın kulübesi, sahasındakilerden daha hırslı. 
*Gole imza koyanlardan Fernandes, geçtiğimiz yıla oranla vites yükseltemiyor. Almeida, boş viteste oynuyor. 
*Beşiktaş’ın kilit adamı Veli mi? Sakatlandı çıktı, Kartal geri geri gitti. 
*Hep cilalanan ama 3 yıldır üstüne hiç bir şey koyamayan Necip, Beşiktaş’ta oynar mı? 
*Ernst’i 35’i buldu diye yollayanlar, dün poposunu kaldıramayan Hilbert’e ne diyecek? 
 *Carvalhal... İstanbul BŞB’nin hocası. İstanbul BŞB, Beşiktaş’ın belalısı. Türkiye’de orta alanı en iyi geçen tipik bir kontratak takımı İstanbul BŞB. Doka gibi bir oyuncunun yokluğunda bile sıkıntı yaşamadı. 36’de Holmen, 40’ta Biscan, golden geri dönerken; 60’ta Cihan “geliyorum” denen golü attı. 
 *Çetenin kalan ikilisi bu gole cevap verirken, maçtan akılda kalan tek şey Beşiktaş’ın hem ustaları, hem gençleriyle hazır olmadığı... İstanbul BŞB’nin geçmiş yıllardaki takım formatından bir açı bile sapmadığı. Lig bu sene geçen yıla oranla daha zorlu geçecek.

X

YAZARIN DİĞER YAZILARI