"Kanat Atkaya" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Kanat Atkaya" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Kanat Atkaya

Kanat Atkaya: Önce G.Saray

Yağmura bütün gün durmaksızın yağdı. G.Saray bir hafta içinde üçüncü maçına çıktı. Ağırlaşan zeminin ve yorgun futbolcuların zorlanmaları ihtimal dahilindeydi.

Fakat Samsunspor oyunu kendi sahasında kapanarak oynamayı tercih edince, G.Saray'ın işi büyük ölçüde kolaylaştı. 1980'lerin ikinci yarısındaki müthiş Samsunspor'dan neredeyse hiç iz kalmamış. G.Saray, yıldızı gittikçe parlayan Sergen ve Roma maçındaki muhteşem oyununun bir tesadüf olmadığını dün gece de kanıtlayan Ayhan sayesinde kilidi ilk yarıda çözdü. G.Saray, Rizespor maçında Ümit Davala'nın attığı golden beri kafayla gol kaydedemiyordu.

Sergen bu enteresan problemi de halletmiş oldu. Kilidi çözdükten sonra çilingire gerek kalmadı diye düşünen Lucescu, Sergen'i ikinci yarıda oyundan aldı. Kötü hava şartlarına rağmen Ali Sami Yen'e gelen taraftarlar, Sergen de çıktıktan sonra büyük ölçüde rengini kaybeden maçı ‘‘bitse de gitsek’’ ruh haliyle seyretti.

Dün geceki maçla ilgili olarak üzerinde durulması şart olan konu ise, tribündü. İlk yarı manasız bir şekilde Fatih Akyel problemi yaşandı. Arkadaşlar, muhakkak G.Saray'ı seviyorsunuz. Fatih Akyel'i de çok seviyor olabilirsiniz. Ama maç sırasında tribünü ikiye bölmenin G.Saray'a ne faydası var Allah aşkına. Bütün problemleri çözdük bir tek Fatih Akyel mi kaldı? Siz, gücünü bütün dünyanın bildiği bir tribünsünüz. G.Saray'ı destekleyin. Şahıslarla işiniz olmasın.

BİZ İŞİMİZE BAKALIM

Dün geceki 3 puan tabii ki çantada keklik değildi. Ama G.Saray'ın maçı alma ihtimali zaten yüksekti. G.Saray bildiği yolda emin adımlarla ilerliyor. Bu kadar kısa zamanda Ayhan'ı kazanmışız, Sergen'i yeteneklerinin üst seviyesine taşımışız. Mondragon gibi çok iyi bir kaleci kazanmışız. Bırakın artık Fatih'i falan. Biz işimize bakalım. Zaten bakıyoruz da.
X