« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kanarya Melek'i bırakmıyor

Fenerbahçe Kulübü, sözleşmesi sona eren bayan masa tenisinin milli oyuncusu Melek Hu ile yeniden anlaştı.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Fenerbahçe'nin 2007 yılında Çin Halk Cumhuriyeti'nden transfer ettiği ve Türk vatandaşı olarak 2008 Pekin Olimpiyat Oyunları'nda Türkiye'yi masa tenisi bayanlarda temsil eden ilk sporcu olarak tarihe geçen Melek, 3 yıl daha sarı-lacivertli formayı giyecek.

Fenerbahçe Kulübü Masa Tenisi Şube Kaptanı Gürhan Yaldız, sözleşmesi sona eren Melek'in sarı-lacivertli kulüpte devam edeceğini kaydederek, “Melek ile 3 yıl daha anlaştık. Kendisiyle yeni sözleşme imzalayacağız” dedi.

Melek'i 17 yaşında Çin'den getirdiklerini anlatan Yaldız, “Melek'e yatırım yaptık. Türkiye'de Fenerbahçe'den başka takımda oynamaz. Federasyon da burada oynamasını istiyor. Çünkü, Fenerbahçe'nin verdiği imkanları başka kulüpler veremez” diye konuştu.

“OLİMPİYATTA BAŞARILI OLACAKTIR”

Gürhan Yaldız, 2012 Londra Olimpiyat Oyunları'na direkt katılma hakkını kazanan Melek'in olimpiyatta da başarılı olacağına inandığını söyledi.

Pekin'deki olimpiyat oyunlarında Melek'in ilk 32 sporcu arasına girdiğini hatırlatan Yaldız, “Melek'in olimpiyatta madalya alması kolay değil. Ancak ilk hedef, ilk 16 sporcu arasına kalmak. Önümüzdeki Avrupa Şampiyonası'nda ondan madalya bekliyoruz. Burada şampiyon olursa, kendine güveni artacak. Bu da performansını olumlu etkiler ve Londra'da daha iyi bir derece elde edebilir” ifadelerini kullandı.

MENG YU'NUN YERİNE YENİ OYUNCU

Fenerbahçe bayan masa tenisi takımı, Singapurlu Yu Meng Yu'nun yerine yeni bir oyuncu transfer edecek.
Şu anda birkaç isimle görüştüklerini bildiren Gürhan Yaldız, “Avrupa şampiyonluğuna oynayan bir takımız. Bir oyuncuyu daha takımımıza entegre etmek zorundayız. Singapurlu oyuncumuz Yu Meng Yu'nun geçen sezonki performansından memnun değiliz. Daha iyi bir oyuncu, bize katkı sağlayacak bir oyuncu istiyoruz. Japon, Koreli, Singapurlu oyuncularla görüşüyoruz. Bunlardan biriyle anlaşacağız. Hepsi genç oyuncular” şeklinde konuştu.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler