« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kanarya kupayı istiyor

Fenerbahçe Basketbol Takımları Şube Direktörü Nedim Karakaş, Teknosa Erkekler Türkiye Kupası eleme grubunda öncelikle ilk 8'e kalmak istediklerini belirterek, “Ondan sonra da tabii ki Fenerbahçe'nin hedefleri doğrultusunda mutlaka kupaya ulaşmak istiyoruz” dedi.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Sivas'ta yarın başlayacak Teknosa Türkiye Kupası B Grubu maçları öncesinde 4 Eylül Stadı'nda düzenlenen basın toplantısında konuşan Türkiye Basketbol Federasyonu Ligler Direktörlüğünden Murat Tümer, grupta mücadele edecek tüm takımlara başarılar diledi.

Gençlik ve Spor Müdürü Salim Kılıç ise böyle bir organizasyonun Sivas'ta düzenlenmesinden, basketbolun en üst seviyesindeki takımları kentte ağırlamaktan dolayı çok mutlu olduklarını belirterek, programda sıkıntı yaşanmaması için yaklaşık 10 gündür yoğun bir şekilde çalıştıklarını söyledi.

Basketbol İl Temsilcisi Halil Kol da tüm takımlara başarı dileyerek, “Sakatlıksız ve takımlarımızın en iyi performanslarını gösterecekleri bir turnuva olmasını temenni ediyorum” dedi.

Toplantıda daha sonra gruplara katılan takımların temsilcileri söz aldı.

Erdemir Genel Koordinatörü Mutsel Özek, kupanın ilk ayağında ilk 8'e kalmak istediklerini bu amaçla Sivas'a geldiklerini söyledi. Grupta çok güçlü takımların olduğunu, çok çekişmeli mücadelelerin yaşanacağını ifade eden Özek, tüm takımlara başarılar diledi.

Fenerbahçe Basketbol Takımları Şube Direktörü Nedim Karakaş ise bu organizasyonların Anadolu'daki illere dağılmasının basketbol sevgisini buralarda ön plana çıkartmak ve bu yerlerdeki tesislerin iyileştirilmesi açısından önemli olduğunu belirterek, sezon başlarken her takımın eksikliklerinin olabileceğini, ancak bütün takımların buraya ilk 8'e kalmak için geldiğini söyledi.

Fenerbahçe Ülker olarak kendilerinin de öncelikli hedeflerinin ilk 8'e kalmak olduğunu ifade eden Karakaş, bundan sonra da Fenerbahçe'nin hedefleri doğrultusunda kupaya ulaşmayı amaçladıklarını kaydetti.

Banvit Genel Menajeri Turgay Çataloluk ise Türkiye Kupası elemelerinin de finallerinin de her sene çok renkli, çok çekişmeli ve çok sürprizlere açık geçtiğini söyledi. Bu sene de sürprizlerin yaşanacağı görüşünde olduğunu kaydeden Çatalolok, lig öncesindeki takımların son durumunu görmek ve böyle güzel bir organizasyona iştirak etmek açısından turnuvayı çok önemsediklerini belirtti.

Kepez Belediyesi Antrenörü Sabit Hadzic de çok zor bir grupta mücadele edeceklerini belirterek, bu zor grupta takımının üst tura çıkacağına inandığını kaydetti.

Toplantıya katılan Kepez Belediyesi oyuncusu Güven Esmer de iyi mücadele ve savaşarak bu zor gruptan çıkmak istediklerini söyledi.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler