Gündem Haberleri

  Kanalizasyon çalışmasında bir işçi göçük altında kaldı

  Recep DEMİRCİ/ ERZİNCAN, (DHA)
  18.07.2012 - 19:01 | Son Güncelleme:

  ERZİNCAN’da İller Bankası tarafından yaptırılan kanalizasyon hattı çalışmasında meydana gelen göçükte bir işçi toprak altında kaldı. Göçükten yaralı olarak çıkarılan 34 yaşındaki Şahin Şensoy tedaviye alındı.

  Olay, saat 17.00 sıralarında kent merkezine 2 kilometre uzaklıktaki Ulalar Beldesi Barış Mahallesi 13’ncü sokakta meydana geldi. İller Bankası tarafından yaptırılan belde kanalizasyon inşaatında çalışan 5 işçiden birisi olan Şahin Şensoy, 2 metre 30 santimetre derinliğindeki alanda çalışırken su patlaması sonucu göçük meydana geldi. Vücudunun yarısı toprak altında kalan ve nefes almakta güçlük çeken Şensoy’a ilk müdahaleyi arkadaşları yaptı. Yaklaşık 20 dakika toprak altında kalan Şensoy, Sivil Savunma Ekipleri tarafından toprak altından çıkarıldı. Sağlık ekibinin müdahale ettiği Şensoy, ambulansla Erzincan’daki Mengücek Gazi Eğitim ve Araştırma Hastanesine götürülüp tedaviye alındı.

  Görgü tanıklarından Hasan Sınırtaş, "Herşey biranda oldu. Büyük bir panik yaşandı. Toprak altında kalan Şahin Şensoy’a müdahale ettik, ama zarar veririz diye fazla zorlamadık. Olay yerine gelen sağlık ekibinin kontrolü altında sivil savunma ekipleri Şehin Şensoy’u toprak altından sağsalim olarak çıkardı.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı