Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Kanal İstanbul'un gerçek sahibi kalbine yenildi

  Fatih TURAN/ ARAKLI(Trabzon), (DHA)
  07 Mayıs 2011 - 12:25Son Güncelleme : 07 Mayıs 2011 - 12:29

  BAŞBAKAN Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı ’Kanal İstanbul’ projesi fikrinin kendisine ait olduğunu ileri süren Trabzonlu esnaf 50 yaşındaki Bilal Özyurt, dün akşam saatlerinde işyerinde geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti.

  2 GÜN ÖNCE AÇIKLAMIŞTI

  Trabzon’un Araklı İlçesi’nde zirai ilaç ve gübre satışı yapan Bilal Özyurt, 4 Mayıs’ta gazetecilere yaptığı açıklamada, Kanal İstanbul projesinin kendisine ait olduğunu ileri sürmüştü. Özyurt, projeyle ilgili, ’Ötelerde bir şehir var, Üsküdar’dan o şehire yol gider’ başlıklı yazısını 26 Kasım 2004 tarihinde Araklı Noterliği’nde, 4050 sayı ile tasdik ettirdiğini, projeyi 2 Kasım 2004’te ise İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’a faksla gönderdiğini ileri sürmüştü. Öztürk, konuyla ilgili Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a da 21 Ekim 2010 tarihinde mektup yazdığını da söylemişti.

  AÇIKLADI, İKİ GÜN SONRA ÖLDÜ 

  Bilal Özyurt, Kanal İstanbul projesinin kendisine ait olduğunu öne sürmesinden 2 gün sonra hayatını kaybetti. Özyurt, dün saat 16.00 sıralarında kendisine ait işyerinde birden yere yığıldı. Çevredeki esnafın haber vermesi sonucu olay yerine gelen 112 Acil Servis ambulansındaki personelin tüm çabalarına rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybeden Özyurt’un kalp krizi sonucu öldüğü belirtildi. Evli ve 6 çocuk babası olan Bilal Özyurt’un cesedi, savcılık incelemesinin ardından kesin ölüm nedeninin belirlenmesi için Adli Tıp Kurumu’na kaldırıldı. Özyurt’un cenazesi Araklı’nın Yeşilce Köyü’nde toprağa verilecek.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı