Dünya Haberleri

DÜNYA

  Kanada'da Çin mafyasına büyük darbe

  A.A.
  06 Ekim 2008 - 09:31Son Güncelleme : 06 Ekim 2008 - 09:35

  Kanada'nın en büyük metropolü Toronto'da polis, Çinlilerin organize ettiği uyuşturucu mafyasına ağır darbe vurdu.

  8 aydır yürütüldüğü açıklanan operasyonun dünkü son ayağında, piyasa değeri 4 milyon Kanada Doları olan 205 bin adet ekstasy hapı, 5 kilo kokain, 7 kilo ketamin ve bir miktar esrar ele geçirildi. Operasyonda Çin asıllı 10 kişi tutuklandı.

  Toronto polisinden Müfettiş Lee Weare, narkotik ekiplerinin ülke genelinde diğer eyaletlerin ekipleri ile birlikte 8 aydır yürüttüğü operasyonda, uyuşturucu trafiğine ağır darbe vurulduğunu açıkladı.

  Son 10 kişi ile birlikte, operasyonda tutuklananların toplam sayısının 49 kişi olduğunu açılayan Weare, “Bu operasyona Yenilgi Projesi (Project Vanquish) adını koymuştuk. Şu ana kadar önemli mesafeler aldık. Uyuşturucu mafyasına ağır darbeler vurduk, ancak projeyi ve operasyonu tamamladık diyemem” şeklinde konuştu.

  Daha önceki operasyonlarda bu kadar fazla miktarda ketamine rastlamadıklarını belirten Müfettiş Lee Weare, ABD'de hayvan tedavisinde kullanımı serbest olan maddenin, Kanada'da yasak olduğuna dikkati çekti.

  Ketaminin insan sağlığı üzerinde son derece ağır yan etkileri olduğuna işaret eden Weare, “Uyuşturucu tüccarları, sıkıştıkça daha tehlikeli olabiliyorlar” ifadesini de kullandı.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı