Dünya Haberleri

  Kanada eyalet Başbakanı'nın kapısına domuz bıraktılar

  A.A.
  30.08.2009 - 09:53 | Son Güncelleme:

  Kanada;nın başkenti Ottawa, ilginç bir protestoya sahne oldu.

  Ontario Eyalet Başbakanı Dalton McGuinty;nin başkentteki makam dairesinin önüne kimliği bilinmeyen kişi ya da kişilerce 7 tane domuz yavrusu bırakıldı. Protestocular aynı gün, Ontario Eyaleti Tarım Bakanı Leona Dobrowsky;nin Belleville kentindeki ofisinin önüne de 7 domuz yavrusu bağladı.

  Polisin dün ve bugün yürüttüğü protestocuları bulma çabaları da şu ana dek sonuç vermedi. Protestocular, her iki eylem alanına bıraktıkları notta, “Biz, daha fazla bu domuzlara bakamayacağız. H1N1 salgını ve piyasa şartları bizi mahvetti” ifadesini kullandılar.

  Eylemcilerin, her iki protesto için de aynı notu kullanmaları aynı kişiler olduklarını teyit ederken, polis yetkilileri eyaletteki 2700 domuz üreticisinden herhangi birinin eylemi yapmış olabileceğini düşünüyor.

  Domuz yavruları, Ottawa Hayvanları Koruma Derneği'nce alınarak, bir çiftliğe verildi.

  Kanada Federal Hükümeti, ekonomik kriz ve özellikle domuz gribi salgını nedeniyle son 60 yılın en büyük krizini yaşayan sektörde, üretimi kısma kararı almış ve çiftliklerin rekabete edebilecek hale gelmesi için de 92 milyon Kanada doları tutarında modernizasyon paketi açıklamıştı.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı