Kanada Eğitim Haftası için son günler!

Hürriyet Haber
16.03.2017 - 13:09 | Son Güncelleme:

11-18 Mart tarihleri arasında gerçekleşmekte olan Kanada Eğitim Haftası’na Kanada’nın önde gelen üniversite, kolej, liseleri ile en büyük dil okulu ILAC katılıyor. Hafta boyunca tanıtım, okul ziyaretleri, toplantılar, seminerler ve işbirlikleri için görüşmeler yapacak okul yöneticileri, 18 Mart’ta Levent’te bulunan Wyndham Grand Oteli’nde düzenlenecek etkinlikte öğrencilerle bir araya gelip Kanada’da eğitim şartları hakkında bilgi verecek.

Kanada eğitim sistemini tanıtmak üzere kurulan EduCanada organizasyonuyla Türkiye’nin Kanada İstanbul Başkonsolosu Ulric Shannon himayesinde gerçekleştirilen Kanada Eğitim Haftası iki ülke arasındaki ticaret, işbirliği ve ilişkilerin geliştirilmesi açısından büyük önem taşıyor. Shannon konuyla ilgili; “Kanada İstanbul Konsolosluğu olarak ilk defa böyle bir etkinliği gerçekleştirmenin heyecan ve mutluluğunu yaşıyoruz. Bu sayede hem Türk ve Kanadalı eğitim kurumları arasında doğrudan bir köprü kurulacak, hem de öğrenciler 18 Mart’ta okul yetkilileriyle görüşüp, birinci ağızdan sorularına yanıt bulacak” dedi.

 

ILAC sponsorluğunda gerçekleştirilecek Kanada Eğitim Haftası’na Seneca College, College of New Caledonia, VanWest College, Pickering College, Georgian College of Applied Arts, Royal Crown Academic School, Carleton University, Concordia University, Vancouver Film School ve ILAC katılacak. Etkinlik sırasında Kanada’da yaşam, öğrenci hayatı ve vize şartları hakkında bilgilerin verildiği seminerler de verilecek.

 

Mühendislikten işletmeye, tıptan edebiyata, sanattan sinemaya farklı disiplinlerde kolej ve üniversitelerin yer aldığı Kanada’da hem Fransızca, hem de İngilizce eğitim almak mümkün. Dünyanın en yaşanabilir 5 şehri arasında sayılan Vancouver, Toronto ve Calgary’nin de bulunduğu Kanada, 2015 yılında Global Barış Endeksine göre yaşam kalitesinde dünyanın 1 numaralı ülkesi seçildi. Kaliteli eğitimi, kapsamlı sağlık hizmetleri, barışçıl ve güvenli şehirleri, duyarlı ve çevreci insanlarıyla yükselen değer olan Kanada, ülke sınırları içinde eğitim süresince çalışma izni de veriyor.

 

Kanada Eğitim Haftası'na www.educanadaturkey.com adresinden ücretsiz kayıt olup 18 Mart’ta Kanada’da yaşam ve eğitim hakkında Kanadalı kişi ve kurumlarla yüz yüze görüşebilir, detaylı bilgi için seminerlere katılabilirsiniz. 

 

Etiketler: Üniversite


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı