Dünya Haberleri

  Kanada’da jandarma vurduğu öne sürülen Türk için operasyon

  Hürriyet Haber
  16.10.2007 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Kanada’da bir jandarmayı vurduğu öne sürülen ve bir hafta süren operasyonun ardından geçen cuma günü yakalanan Emrah Bulatçı, dün mahkemeye çıkarıldı. Kanada Kraliyet Jandarması’ndan Christopher Worden’in toprağa verildiği sırada birinci derece cinayetle suçlanan Bulatçı (23), yargıç önünde ifade verdi. Emrah’ın babası Bulatçı ise, oğlunun masum olduğunu savundu.

  Kanada basınında yer alan haberlere göre Christopher Worden, 5 Ekim’de uyuşturucu ticaretiyle ilgili bir ihbar üzerine Edmonton’a bir eve baskına gitti. Bu sırada çıkan çatışmada jandarma hayatını kaybetti. İşlenen cinayetin ayrıntıları belli olmazken, şüpheli Bulatçı ve ortaklarının yakalanması için ülke çapında operasyonlar başlatıldı.

  Bulatçı’nın üç aylık kızının annesi olan sevgilisi, genç adama basın aracılığıyla "Teslim ol" çağrısında bile bulundu. Polisle köşe kapmaca oynayan Bulatçı, geçen cuma günü, kıstırıldığı evde polise 7 saat direndikten sonra teslim oldu. Yarı çıplak güvenlik görevlilerine teslim olan Bulatçı, vücudunda yara ve morluklar tespit edilmesi üzerine hastaneye götürüldü. Bulatçı’nın yakalanmadan önce iki kadın ve bir erkek /images/100/0x0/55ea58fdf018fbb8f87a0cc5tarafından beyzbol sopasıyla dövüldüğü anlaşıldı. 21 yaşındaki Jarred Dale Nagle da suça ortaklık etmekle suçlanırken, kadın şüpheli ise sorgulandıktan sonra serbest bırakıldı.

  Emrah Bulatçı’nın Edmonton’da berber dükkanı olanı 42 yaşındaki babası Erdoğan Bulatçı, "Polis memurunun başına gelenlerden üzüntü duyuyorum, ama onu oğlumun öldürdüğüne inanmıyorum. Oğlum kendisinden hoşlanmayan birilerinin komplosuna kurban gitmiş olabilir. Polisten korktuğu için kaçıyordu" dedi. Emrah Bulatçı’nın annesinin Türkiye’de yaşadığı öğrenildi. Baba Erdoğan, 19 yaşındaki oğlu Oktay ve 20 yaşındaki kızı Filiz ile dün Emrah’ın duruşmasına katılmaya hazırlanıyordu.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı