« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kan kaybına 4 teşhis

Felip Melo’nun gidişi ve yerinin sakatlıklar nedeniyle doldurulamaması takım savunmasında ciddi zaafa yol açtı. Podolski’den beklenen verim alınamazken, diğer golcüler de oldukça formsuz ve etkisiz kaldı.

Ali Naci KÜÇÜK
SON GÜNCELLEME

G.SARAY’da kan kaybı devam ediyor. Geçtiğimiz sezonu 3 kupa ile kapatan G.Saray’da A.Madrid maçına sarı kırmızılı tribünlerin protestosu damgasını vurdu. Sarı kırmızılılarda kötü gidişin nedenleri şöyle sıralanıyor...

1-SAVUNMA VE MELO!

G.SARAY’da Melo’nun boşluğu doldurulamadı. Orta sahada Hamzaoğlu, Selçuk’un yanına kesici yönü etkili bir oyuncu henüz yerleştirip istediği performansı alamadı. Rodriquez, Hakan, Emre, Melo’nun yerini dolduramadı.

2- PODOLSKİ UYUMSUZ

PODOLSKI, G.Saray’a, takımın hücum hattı da ona henüz ayak uyduramadı. Podolski’ye hayal kırıklığı yaratan futboluna karşın ısrarla şans tanıyan Hamzaoğlu istediği verimi alamadı. Alman futbolcu nedeniyle Yasin kenara çekildi.

3- GOL KAÇIRMA SENDROMU

Takım son haftalarda son vuruşlarda çok etkisiz. Osmanlıspor, Mersin İY ve Atletico Madrid maçlarında Burak, Podolski, Umut ve Selçuk net pozisyonları değerlendiremedi. Gol ayaklarında ciddi sorun var.

4- ÖN LİBERO SAKATLIKLARI

MELO’nun gidişiyle ön libero sıkıntısına giren G.Saray’da Hamzaoğlu’nun bu bölgede düşündüğü 2 futbolcunun sakatlığı planları bozdu. Boşluğu doldurması beklenen Hamit de sakatlandı.


Bunları da Beğenebilirsiniz