Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kan değişimi

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Orhan KAYNAR

Trabzonspor'un Gaziantep deplasmanından aldığı 3 puan, öyle küçümsenecek bir olay değil. Üstelik öyle kritik bir maçtı ki, bu akşam kupa mücadelesine de yansıyabilir. Burada asıl mesele şu:

Yapılan kan değişimi, yani Özkan Sümer'in asli görevine dönüp Ali Kemal Denizci'nin teknik direktörlüğe getirilişi doğal mıydı?

Herkes şunu çok iyi bilmeli ki, Özkan Sümer, haftalar önce bu değişikliğin yapılması için yönetime zaten başvurmuştu. Yönetim Kurulu da uygun görüldüğü an bu değişikliğin yapılacağını kendisine söylemişti. O nedenle bu değişikliği çeşitli şekillerde yorumlamak çok yanlış.

Önceki akşam Başkan Mehmet Ali Yılmaz'la, üstelik evinde saatler süren bir görüşmem oldu. Çoğunluğu yazılmamak kaydıyla yapılan bu sohbet devam etti. Ancak şu kadarını söyleyebilirim ki, Mehmet Ali Yılmaz Trabzonspor'la yatıyor ve onunla kalkıyor. Kimsenin şakşakçısı olmadığımı herkes çok iyi bilir. Bu görüşmede ortaya çıkan şu gerçeği de herkesin bilmesinde yarar var; Mehmet Ali Yılmaz, ne Ali Kemal'i, ne de Özkan Sümer'i kimseye yedirtir. Ve çok önemli birşey daha:

Yılmaz kafasına taktığı şampiyonluğu bulmadan, yeniden yapılaşmayı tam oturtmadan Trabzonspor'u kesinlikle bırakmaz ve bunu da tüm Trabzonspor camiasının bilmesinde yarar var. Ben yıllardır tanıdığım Mehmet Ali Yılmaz'ı hiç bu kadar kararlı görmedim. Yapısını da çok iyi bildiğimden düşüncelerini yaşama geçirmeden kesinlikle Trabzonspor'u terketmez. Üçüncü şahıslara duyurulur!Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler