Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Kan davalı aileler barıştırıldı

  A.A
  17 Aralık 2009 - 11:11Son Güncelleme : 17 Aralık 2009 - 11:11

  Diyarbakır'ın Ergani ilçesinde iki aile arasındaki kan davası barışla son buldu.

  Kaymakam Ramazan Yıldırım ve AK Parti İlçe Başkanı Ali Aslan'ın girişimleri sonucu Gezer aileleri arasındaki kan davasının sona ermesi dolayısıyla öğretmenevi toplantı salonunda tören düzenlendi.

  Kaymakam Yıldırım, burada yaptığı konuşmada, herkesin kendine göre bir derdi ve sıkıntısı olduğunu, bunlara yenilerinin eklenmemesi gerektiğini söyledi.

  Huzursuzluğun kötü olduğunu ifade eden Yıldırım, şöyle konuştu:

  “Başka şeylerin sıkıntısı zordur ama huzursuzluk daha farklı bir sıkıntı. Bu gölgede insanların en çok yaşadığı şey huzursuzluk. İnsan yediği ekmekten, içtiği sudan tat alamaz. Düşmanlık kötü bir şey. Çocuğumuzun, evimizin, barkımızın huzurunu bozmaya, birbirimizin huzurunu kaçırmaya hiç gerek yok, yazıktır, günahtır. Bunu ne dinimiz ne de insanlık kabul eder. Tabii bir cahillik yapılmıştır, bu cahilliği sürdürmeyeceğiz. Bir insan bir kere hata yapabilir ama bir daha yaparsa yazık olur. Özellikle gençlere tavsiye ediyorum, çarşıda, pazarda birbirinizi gördüğünüz zaman sakın ola başkaların dolduruşuna gelmeyin. Bu tür girişimde bulunan insanlara fırsat vermeyin. Onlara 'Akrabayız, barıştık' deyin.”

  Dua okunmasının ardından, amca çocukları İzzettin Gezer ile Şeyhmus Gezer barıştı.

  Törene İlçe Emniyet Müdürü İsa Şen, AK Parti İlçe Başkanı Ali Aslan ve Gezer ailesinin üyeleri katıldı.

  Yaklaşık 2 ay önce, amca çocukları İzzettin Gezer ile Şeyhmus Gezer'in aileleri arasında kavga çıkmış, Cevdet Gezer bıçakla ağır yaralanmış, M. Salih Gezer tutuklanmıştı.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı