KARABÜK HABERLERİ MERKEZ HABERLERİ

Kan bağış aracı hizmete başladı

DHA
16.05.2018 - 10:28Son Güncelleme :
DHA

Bülent DİKTEPE/KARABÜK,(DHA) - KARABÜK ve Bartın bölgesine hizmet verecek olan kan bağış aracı hizmet vermeye başladı.

Kan bağış aracı Karabük Kan Bağış Merkezi'ne bağlı olarak Karabük ve Bartın'da hizmet verecek. Karabük Kan Bağış Merkezi Müdürü Serkan Kahveci yaptığı açıklamada, "Hem Karabük hem de Bartın bölgemizde hizmet verecek olan Karabük Kan Bağış Merkezi’ne kayıtlı aracımız hizmete girmiş durumdadır. Daha önce küçük ve yarı açık bir aracımız vardı. Yalnız iki kişiye hitap eden bu aracımızda bağışçılarımız hava şartlarından da etkileniyordu. Bu aracımızda ise her türlü konforumuz mevcut olup daha rahat hizmet vermeye başladık. Tabi bu bizim elimizi güçlendirdi, böylelikle bağışçılarımızın sayısı da artacak. Kar, kış, yağmur, çamur demeden her yerde Kızılay'ın kan aracını görebileceksiniz. Karabük'ümüz böyle bir hizmeti hak ediyordu. Emeği geçen herkese çok teşekkür ederiz. Ramazan ayı içerisinde de tüm Karabüklü hemşerilerimizi kan bağışı kampanyasına davet ediyorum" dedi.

Türk Kızılayı Karabük Şube Başkanı Mehmet Uzun ise hizmete giren kan bağış aracı ile günde 50 ünite kan alabilme imkanına kavuşulduğuna dikkat çekerek, ‘’Karabük'te 3 kişinin aynı anda kan verebileceği bir kan aracı hizmete girdi. Kan aracımız gelmeden önce küçük araç ile günde 20-30 ünite kan alınabiliyordu, ama şu anda kan aracımızın gelmesi ile birlikte günde 50 ünite kan alabilme imkânına kavuşmuş olduk" diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Merkez haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Merkez haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Kan bağış aracı hizmete başladı haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı