Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Kamyonet kasasında yaşam savaşı

  Mustafa İNSAN/MERSİN, (DHA)
  28 Ekim 2008 - 17:37Son Güncelleme : 28 Ekim 2008 - 17:37

  MERSİN’e 10 yıl önce Trabzon’dan göç eden 33 yaşındaki İrfan Samanezen, eşi aynı yaştaki Nurcan Samanezen ve kızı 2.5 yaşındaki Müzeyyen ile kamyon kasasında yaşam savaşı veriyor.

  Merkez Yenişehir İlçesi’ne bağlı Çiftlikköy Beldesi’nde oturdukları bir oda ve bir salondan oluşan prefabrik evden aylık 100 YTL olan kirasını ödeyemediği için atılan Samanezen Ailesi, 1 ay önce babadan kalma hurda kamyonun kasasına taşındı.

  Çöplerden kağıt ve plastik atık toplayarak geçimini sağlamaya çalışan İrfan Samanezen, belediye ve vatandaşların gıda yardımıyla karınlarını doyurduğunu söyledi. En büyük sıkıntısının bazı kendini bilmez kişilerin verdiği rahatsızlık olduğunu belirten Samanezen, “Maddi imkansızlık nedeniyle burada yaşamaya çalışıyoruz. Yokluğa ve imkansızlıklara rağmen ailemle birlikte hayata tutunmaya çalışıyorum. Ama zaman zaman ‘görüntü kirliliği yaptığımız’ gerekçesiyle şikayet ediliyoruz. Ama elimizden başka bir şey gelmiyor” dedi. Parktaki çeşmeden su aldıklarını, tuvalet ihtiyaçları için yakındaki Muğdat Camii’ne gittiklerini anlatan İrfan Samanezen, “Kağıt ve plastik atık toplamanın yanı sıra gündüzleri de borca aldığım akülü aracı çocuklara kiralıyorum. Günlük kazancım 10 YTL’yi geçmiyor. Bazı geceler eşim ve kızımla aç yatıyoruz” diye konuştu.

  Samanezen, geceleri kamyon kasasına tinercilerin de geldiğini, eşine ve kızına zarar vermelerinden korktuğunu, bu nedenle bazı geceleri uyumadığını anlattı.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı