Kamyonda gizli polis devri başlıyor

Birce BORA / LONDRA
31.01.2015 - 12:27 | Son Güncelleme:

Bahar aylarından itibaren İngiltere’deki otoyollarda kamyon şöförü rölü yapan sivil polislerin devriye gezeceği açıklandı.

Yetkililer, üniformalı trafik polisleri ile birlikte çalışacak olan kamyonlu polislerin direksiyon başında telefonla konuşan, mesaj yazan, emniyet kemerini takmayan ya da sarhoş olduğundan şüphelenilen sürücüleri yakalayacağını belirtti.

Kamyonlu polislerin sürücülerin yasadışı davranışlarını kendilerine tahsis edilen kameralarla kayda alacağı ve bu verileri üniformalı polislere ileteceği açıklandı.

Polis yetkilileri, kamyonlu sivil polislerin son üç aydır Surrey, Hampshire, Sussex, Thames Valley ve Warwickshire bölgelerinde deneme görevi yapmakta olduğunu ve bu sürede 462 trafik suçlusunu adalet teslim ettiklerini de açıkladı.

Tremline adı verilen operasyonda polise destek veren Karayolları Amirliği “Yapılan denemelerde kamyonların görevlilere çevrelerindeki sürücülerin kanunsuz davranışlarını görmek için ideal bir bakış açısı sunduğunu tespit ettik. Gizli görevdeki polis memurları tehlikeli davranışlarda bulunan kayda aldı ve cezalandırılmalarını sağladı” dedi.

Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı