Ege Haberleri

  Kamyon yağmurda kaydı

  Mustafa SEZEK / EZİNE, (DHA)
  22.01.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Çanakkale Ezine’de bir kamyon, yağmur yüzünden kayganlaşan yolda virajı alamadı. Kayan kamyon bir servise çarptı, bir kişi yaşamını yitirdi, çeşitli yerlerinden yaralanan 16 kişi hastanelerde tedavi ediliyor.

  EZİNE’den Çanakkale yönüne giden Abdullah Koç (34) yönetimindeki 34 ZJ 4010 plakalı boş konserve kutusu yüklü, kasası kapalı kamyon, dün saat 08.15 sıralarında, Sarımsakçı Köprüsü yakınlarına geldiğinde, yağmur yüzünden kayganlaşan yolda virajı alamadı. Kaymaya başlayan ve kontrolden çıkan kamyon, karşıdan gelen ve Ezine’de görev yapan öğretmen ile memurları taşıyan Kadir Çolak’ın kullandığı 17 SL 882 plakalı midibüse çarptı.

  Sürücü kurtarılamadı

  Kazada sürücüler Koç ve Çolak’la yolculardan Sabri Işık, Pervin Karadeniz, Şengül Doğrusöz, İhsane Akçam, Emine Erdoğan, Elifnur Göktaş, Emrah Gürkan, Süleyman Aşkın Gökçen, Mustafa Akçam, Mevlüde Demirbağ, Muazzez Erkan, Yasemin İncekaya, Canan Kıran, Yazbahar Taş, Ali Rıza Şengül yaralandı.
  Kamyon şoförü Koç, kaldırıldığı Ezine Devlet Hastanesi’nde yaşamını yitirdi. Diğer yaralılar Çanakkale ve Ezine devlet hastanelerinde tedaviye alındı, durumlarının iyi olduğu bildirildi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı