Gündem Haberleri

  Kamyon şoförü yasağı deldi

  Hürriyet Haber
  07.04.1998 - 00:00 | Son Güncelleme:

  ‘‘Ağzı olan konuşuyo... Biz porofesyoneliyiz. Neyin profesörü dersen hayatın profesörü... Haybeye konuşmuyoruz. Ne diyorsak o...’’ BP'nin yeni reklam filminden alınan bu sözler, tüm Türkiye'nin ağzında. Son dönem reklam filmleri içinde en beğenilen yapım olan BP'nin reklamında kamyon şoförünü canlandıran Kocataş, yönetmen Ali Tara'nın koyduğu konuşma yasağını delerek, ‘‘Senelerimi vermişim sinemaya, hiç bir yere gelememişim. Hep arka planda yumruk yemişim, camdan uçmuşum. Allah insanlara kısmetini veriyor. Önemli olan bunu iyi kullanmak, insanları üzmeden bir yere gelmek. Çok şanslıyım ki, böyle bir yönetmenim var. Ona verdiğim sözü tutamadım, inşallah bana küsmez’’ dedi.

  Rolünü gerçekçi oynayabilmek için çekimlerden önce, onbeş gün boyunca Adapazarı-İzmit hattı arasındaki kamyoncularla kalan Kocataş, sinemada 20 yılın ardından ancak bir şans yakaladığını söyledi. Kocataş, ‘‘Ben halkın içinden biriyim. Yıllardır sinemanın içindeyim. Dublör olarak çalıştım. Şimdi ise güvenlik işi yapıyorum. Kadir İnanır'ın koruma görevlisiyim. Ama artık sevmiyorum bu işi. Türkiye'de doğru da konuşsan bir şey olmuyor. Çünkü kimse kimseye inanmıyor’’ açıklamasını yaptı.

  Yönetmen Ali Tara'yla çalıştığı için çok şanslı olduğunu belirten Kocataş, reklam filminde rol alışını ‘‘Benim onlarda daha önceden resimlerim vardı. Ebru Gündeş'in dizisinde oynuyordum. Bir ara beni çağırdılar. O zamanlar top sakalım vardı ve kafam kazınmıştı. Benden biraz saçımı uzatmamı istediler. Gündeş'in kaset çalışmaları ve turneleri için 20 günlük bir boşluk olunca Kıbrıs'a gittik, reklamı çektik’’ diye anlattı.

  Burhan Kocataş, kamyoncuların arasında kaldığı süre için de, tıpkı Hollywood'un starları gibi hazırlandığını, kamyoncuların çalıştığı yerlere gittiğini, onların hayatlarının içine girdiğini belirtti. Kocataş, ‘‘Adam rolüne çalışmak için rolü neredeyse, oraya gidiyor ve aylarca çalışıyor. Dustin Hoffman böyle, Tom Cruise böyle. Önemli olan rolün içine girmek. Onların hayatı durmadan yolda geçiyor. Karılarını çocuklarını geride bırakıyorlar. Ben de kırk yaşında gittim kamyoncularla konuştum, çay içtim. Ceplerde toplananların arasına girdim’’ dedi.

  Burhan Kocataş, bu zamana kadar hep acı çektiğini belirterek, ‘‘Yeşilçam'ı biliyorsunuz. Ben bir yere gelirsem geldiğim yeri unutmam. Çünkü 10 kuruşum varsa, yarısını paylaşırım. Şimdi önce sinema. Çünkü televizyonun karşısına çıkıp da konuşmak apayrı bir şey. Öldüğüm zaman arkamda isim bırakmak istiyorum. İnsanlar hatırlasın. Şu arkadaş da reklam filminde ya da şu sinemada oynadı gibi’’ dedi.


  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı