Kamuya sınavla 54 engelli personel alınacak

ANKA
20.07.2009 - 10:06 | Son Güncelleme:

Kamu kurumlarının boş olan kadrolarına sınavla özürlü personel alınacak. Sınava katılmak isteyen adaylarda yüzde 40 özürlülük şartı aranacak. Toplam 54 kişinin farklı kurumlarda boş bulunan memur kadrosuyla işe başlatılacağı sınava katılmak isteyenlerin, ilan veren kurumlara 27 Temmuz-10 Ağustos tarihleri arasında başvuru yapması gerekecek.

Başbakanlık Devlet Personel Başkanlığı’nın bazı kamu kurumlarının boş memur kadrolarına, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun değişik 53’üncü maddesiyle bu maddeye dayanılarak çıkarılan Yönetmeliğe göre, sınavla özürlü personel alınacağına yönelik ilanı Resmi Gazete’de yayımlandı.

İlana göre Bayındırlık ve İskan Bakanlığı 5’i mimar, 29’u mühendis olmak üzere toplam 34 özürlü istihdam edecek. En az yüzde 40 özürlülük oranı bulunan adaylar 27 Temmuz-10 Ağustos tarihleri arasında Bayındırlık ve İskan Bakanlığı’na müracaat edecek.

Elektrik İşleri Etüd İdaresi Genel Müdürlüğü, yüzde 40 özrü bulunan, en az lisans mezunu olan (İktisadi ve İdari Bilimler, İşletme, İktisat, Siyasal Bilgiler Fakültesi ve bunlara denkliği kabul edilen fakülte ve yüksekokullar) adaylar arasından sınavla iki kişi alacak. Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörlüğü yüzde 40 özürlü ön lisans mezunu bir memur, Karadeniz Teknik Üniversitesi Rektörlüğü, biri daktilograf, diğeri teknisyen olmak üzere ortaöğretim mezunu iki kişiyi, Ordu Üniversitesi Rektörlüğü ikisi bilgisayar teknisyeni, biri memur olmak üzere 3 kişiyi, Adıyaman Üniversitesi Rektörlüğü teknisyen kadrosuyla ortaöğretim mezunu bir kişiyi, İstanbul Üniversitesi Rektörlüğü lisans mezunu olan (Fakültelerin inşaat mühendisliği mezunu) bir kişiyi yapacağı sınavla memur kadrosuyla işe başlatacak.

Ordu Belediye’si biri memur ve biri mühendis olmak üzere iki kişiye, İstanbul Eyüp Belediyesi 2’si muhasebeci 4’ü memur olmak üzere 6 kişiyi, Kırıkkale Kulaksız Belediye Başkanlığı ise ortaöğretim mezunu bir memuru işe alacak.
Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı