MALATYA HABERLERİ

Kamuda Yönetici Yetkilerinin Artırılması Programı Gerçekleştirildi

IHA
28.09.2015 - 14:35Son Güncelleme : 28.09.2015 - 14:36

KAMU YÖNETİCİ YETKİLERİN ARTIRILMASI PROGRAMI

IHA

Devlet Personel Başkanlığı tarafından düzenlenen Kamuda Yönetici Yetkinliklerinin Artırılması Bölgesel Eğitim Programı açılışı bir otelde gerçekleştirildi.
Bölgesel Eğitim Programının açılışına Malatya Valisi Süleyman Kamçının yanı sıra Adıyaman, Sivas, Elazığ, Şanlıurfa ve Gaziantep illerinden gelen orta ve üst düzey kamu yöneticileri çeşitli katıldı.
Açış konuşmasını Devlet Personel Başkan Yardımcısı Erdal Aydın yaptı. Aydın, “Devlet Personel Başkanlığı 1960 yılında kamu personeline yön vermek üzere kurulmuş olup kamu yönetimimizin en önemli kurumlarından biridir. Kamu personeli vatandaş odaklı yönetim anlayışına uygun olarak yetiştirilmesine gelişen şartlara uyum sağlanması ve etkinlik verimliliğinin artırılması yeni ve üst görevlere hazırlanması ile üst kademe yöneticilerin yetiştirilmesi öncelikleri arasında bulunmamaktadır” dedi.
Vali Süleyman Kamçı ise, “Kamu kurum ve kuruluşlarında, sivil toplum kuruluşlarında, meslek teşekküllerinde, bütün sektörlerde görev yapanların, hizmet sunmakla mükellef olduğumuz vatandaşlarımıza karşı sorumluluklarımız ve hesap verme yükümlülüğümüz olduğunu bir an bile unutmaması gerekmektedir. Özellikle yönetici pozisyonunda bulunan arkadaşlarımızın iyi düşünen, doğru karar veren, çözüm üreten, bilgi ve birikim sahibi tecrübeli kişiler olması son derece önem arz etmektedir. Bununla birlikte istişarenin de bizim geleneklerimizden birisi olduğuna dikkatlerinizi çekmek istiyorum. Yöneticilerin, maiyetinde bulunan personelin görüş ve kanaatlerini sormaları, gerektiğinde vatandaşla direkt olarak görüşerek meseleyi kaynağından öğrenmeleri hizmetin kalitesini artıracak, daha net çözümler üretilmesine katkı sağlayacaktır. Çünkü yönetim asla tek taraflı bir eylem değildir! İstişare, iletişim ve karşılıklı etkileşim, yönetimi daha etkin ve daha zengin bir hâle getirecektir. Bu nedenle çevremizde farklı bakış açıları olan ve daha da önemlisi bunu dile getiren kişilerin bulunmasına özen gösterirsek, gelişmeleri daha geniş bir pencereden görme imkânına sahip olacağımızı belirtmek istiyorum. Son olarak personelin işe alınmasından uygun konumlarda ve ihtiyaç hissedilen alanlarda istihdam edilmesine uzayan süreçte objektif bir karar irat etmek gerektiğinin altını çizerek sözlerimi sonlandırmak istiyorum” diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Malatya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Malatya ilinden Kamuda Yönetici Yetkilerinin Artırılması Programı Gerçekleştirildi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Eylül 2015 tarihinde saat 14 35’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kamuda Yönetici Yetkilerinin Artırılması Programı Gerçekleştirildi haberi güncellenecektir.

  MALATYA NAMAZ VAKİTLERİ
  23 Eylül 2017, Cumartesi
  • İmsak
   04:31
  • Guneş
   06:08
  • Öğle
   12:30
  • İkindi
   15:55
  • Akşam
   18:31
  • Yatsı
   19:56
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı