SİVAS HABERLERİ

Kamuda İş Sağlığı ve Güvenliği konferansı

DHA
31.03.2016 - 10:25Son Güncelleme :
DHA

SİVAS, (DHA) - SİVAS'ta Belediye Başkanlığı ve bağlı kuruluşu Özbelsan A.Ş. tarafından 'Kamuda İş Sağlığı ve İş Güvenliği' konferansı düzenlendi.

Fidan Yazıcıoğlu Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen konferansa Vali Alim Barut, Belediye Başkanı Sami Aydın, Özel İdare Genel Sekreteri Salih Ayhan, daire müdürleri, iş güvenliği uzmanları ve çok sayıda işçi katıldı. Konuşmacı olarak ise emekli İş Başmüfettişi ve A Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı Fazıl Ölmez yer aldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan konferansta konuşan Özbelsan AŞ Genel Müdür Vekili Şaban Kaya, kendi bünyelerinde 1700 işçiyi barındırdıklarını, bu nedenle personelin iş sağlığı ve güvenliği konusunda bilgili olmalarının önemli olduğunu belirtti.

İş sağlığı ve iş güvenliği konusu, Türkiye'nin son yıllarda sıkça ele aldığı ve üzerinde yoğun çalışmaların olduğu bir konu olduğunu belirten Belediye Başkanı Sami Aydın ise, "Başımıza gelmeden bazı şeyleri anlamamız çok zor oluyor. Başımıza geldiği zaman da geriye dönük pişman olmak maalesef hiçbir şeyi geri getirmiyor. Bazen bu sadece maddi kayıp ile de kalmıyor, çalışanlarımızın hayatına mal olan kazaları sık sık basın yoluyla öğreniyoruz" dedi. Başkan Aydın, "Kazaların büyük bir kısmı küçük, ama bunlar yeterli tedbirlerin alınmaması veya onun öneminin yeteri kadar fark edilmemesinin sonucu oluyor. Diğer taraftan da sadece olayı işverene yüklemek de haksızlık olur. Çalışanlar olarak bizlerin de kendi hayatımızı, kendi canımızı bakmakla yükümlü olduğumuz çocuklarımıza, ailemize karşı sorumluluğumuz olduğunu bilerek, almamız gereken tedbirleri de almamız lazım" diye konuştu. Eğitimin her şeyin başı olduğunu vurgulayan Aydın, "Ülkemizde her alanda başarılı hizmetler yapıyoruz ama her alanda da eğitim noktasında eksikliklerimizin olduğuna inanıyoruz. Bu bakımdan bugünkü çalışmada inanıyorum ki hem Sivasımız için hem kamu kuruluşlarımız için hem de çalışanlarımız için çok faydalı ve yararlı bir çalışma olacaktır" ifadelerini kullandı.

Emekli İş Başmüfettişi ve A Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı Fazıl Ölmez ise iş güvenliğinin çok önemli olduğunu ifade ederek, devletin iş sağlığı ve güvenliğine önem verdiğini vurgulayarak dinleyicilere önemli bilgiler aktardı. Program sonunda Belediye Başkanı Sami Aydın, emekli İş Başmüfettişi ve A Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı Fazıl Ölmez'e tablo hediye etti.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Sivas haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Sivas ilinden Kamuda İş Sağlığı ve Güvenliği konferansı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 31 Mart 2016 tarihinde saat 10 25’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kamuda İş Sağlığı ve Güvenliği konferansı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı