GAZİANTEP HABERLERİ

Kamu Yönetiminde Şeffaflık Programı

AA / Kerem Kocalar
14.01.2015 - 17:31Son Güncelleme :

- GSO Başkanı Konukoğlu: "Hükümetimizin son dönemde birbiri ardına açıkladığı yeni paketler, Türkiye’nin çok daha güçlü bir noktaya gelmesine katkı sağlayacak"

YEREL HABERLER GAZİANTEP

AA / Kerem Kocalar

GAZİANTEP (AA) - Gaziantep Sanayi Odası (GSO) Başkanı Adil Konukoğlu, hükümetin son dönemde açıkladığı yeni paketlerin Türkiye’nin çok daha güçlü bir noktaya gelmesine katkı sağlayacağını bildirdi.

Konukoğlu, yazılı açıklamasında, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun "güçlü ve dengeli büyüme için yapısal dönüşüm" başlığıyla Onuncu Kalkınma Planı kapsamında, Öncelikli Dönüşüm Programlarına ilişkin yeni paketleri açıklamaya devam ettiğini anımsatarak, ülkede hem ekonomik hem sosyal anlamda yeni bir dönemin başlatıldığı belirtti.

Kamuda şeffaflık paketinin de önemli düzenlemeler içerdiğini ifade eden Konukoğlu, şeffaflık ve hesap verebilirlik prensibinin gerek kamuda gerekse özel sektörde tüm kurumların gündeminde yer alması gerektiğini, bunun kaynakların etkili ve verimli kullanılması açısından önemli olduğunu kaydetti.

Açıklanan her yeni paketin Türkiye’yi çok daha ileri noktaya taşıyacak eylem planlarını kapsadığına inandıklarını aktaran Konukoğlu, şöyle devam etti:

"Hükümetimizin son dönemde birbiri ardına açıkladığı yeni paketler, Türkiye’nin çok daha güçlü bir noktaya gelmesine katkı sağlayacaktır. 25 ana başlıktan oluşan eylem planlarının tamamının en kısa sürede kamuoyuna açıklanmasını bekliyoruz."

Konukoğlu, her bir eylem planının etkin, hızlı ve başarılı şekilde uygulamaya konmasının, Türkiye’yi kalkınma hedeflerine taşıyacağına dikkati çekti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Gaziantep haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Gaziantep ilinden Kamu Yönetiminde Şeffaflık Programı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 14 Ocak 2015 tarihinde saat 17 31’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kamu Yönetiminde Şeffaflık Programı haberi güncellenecektir.

GAZİANTEP NAMAZ VAKİTLERİ
21 Kasım 2017, Salı
 • İmsak
  05:29
 • Guneş
  07:08
 • Öğle
  12:27
 • İkindi
  15:08
 • Akşam
  17:25
 • Yatsı
  18:53
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı