NİĞDE HABERLERİ

Kamu-üniversite-sanayi işbirliği kapsamında protokoller imzalandı

DHA
06.07.2018 - 15:06Son Güncelleme :
DHA

Ali KADI/NİĞDE,(DHA)-KAMU-Üniversite-Sanayi İşbirliği (KÜSİ) kapsamında Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi ile 2 Özel Sektör Ar-Ge/Tasarım Merkezi ve Teknoloji Geliştirme Bölgesi (Niğde Teknopark) ile Niğde Organize Sanayi Bölgesi (OSB) arasında işbirliğini geliştirmek amacıyla 3 adet protokol imzalandı.

Rektörlük Senato Salonunda düzenlenen imza törenine, Rektör Prof. Dr. Muhsin Kar, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. İlyas Gökhan ve Prof. Dr. Cahit Tağı Çelik, KÜSİ Temsilcisi Prof. Dr. Öner Yusuf Toraman, Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Metin Bitim, Niğde OSB Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Altunbaş, DİTAŞ A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Murahhas Üye Selim Baybaş, Ar-Ge Merkezi Müdürü Mustafa Taş ve İnsan Kaynakları Müdürü Nazlı Atay ile NİĞMER Ltd. Şti. Şirket Müdürü Cumali Özgen ve Genel Müdür Yardımcısı Hilmi Avşar katıldı. 
Niğde Teknopark ve Niğde Organize Sanayi Bölgesi arasında imzalanan işbirliği protokolü ile, Niğde Teknopark ve Niğde OSB Yönetiminin, üniversite ile sanayi arasında kurulacak işbirliklerini birlikte ele alması, karşılaşılan sorunların çözümüne yönelik öneriler geliştirilmesi, sanayicilerin yapacağı Ar-Ge ve ürün geliştirme çalışmalarında ve yenilikçi ürün ortaya konulmasında üniversitenin bilgi birikiminden yararlanmasını tesis etmek ve taraflar arasında sağlıklı bir iletişimin ve bölge ekonomisini geliştirecek işbirliğine katkı sağlanması amaçlanıyor.

Üniversite  ve Niğde firmaları Ditaş Doğan Yedek Parça İmalat ve Teknik A.Ş. ile NİĞMER Tarım Makinaları İmalatı ve Yedek Parçaları San. Tic. Ltd. Şti. arasında imzalanan işbirliği protokolü ise, eğitim, öğretim ve araştırmaya ilişkin işbirliği koşullarını düzenlemek, lisans ve lisansüstü eğitime yönelik ortak tez ve proje çalışmaları gerçekleştirmek, öğrencilerin anılan kurumun Ar-Ge Merkezi, laboratuvar ve teçhizat alt yapısı ile tesislerini kullanarak tez gibi akademik çalışmalar yapabilmelerine yönelik esasları kapsıyor.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Niğde haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Niğde haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Kamu-üniversite-sanayi işbirliği kapsamında protokoller imzalandı haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

NİĞDE NAMAZ VAKİTLERİ

17 Ağustos 2018, Cuma
 • İmsak
  04:21
 • Guneş
  05:51
 • Öğle
  12:52
 • İkindi
  16:36
 • Akşam
  19:40
 • Yatsı
  21:04
Sayfa Başı