ANKARA HABERLERİ

Kamu taşınmazı masaya yatırıldı

Hürriyet Haber
18.06.2010 - 00:00Son Güncelleme :

İçişleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Güngör Azim Tuna, Türkiye’de özel yatırımlar için gerekli kaynakların önemli bir bölümünün arsa tahsisine ayrılıyor olmasının, altyapı ve üst yapı tesislerinin kaynak yetersizliğinden dolayı kısa zamanda yapılmasına engel olduğunu söyledi.

Hürriyet Haber

Açık ve kurallara dayalı uygulama

Maliye Bakanlığı Milli Emlak Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen Kamu Taşınmazlarının Yatırımlara Tahsisi Panelinde konuşan Tuna, sürdürülebilir bir büyüme için yatırımların ve yatırımcıların desteklenmesi gerektiğini söyledi. Kamu Taşınmazlarının Yatırımlara Tahsisine İlişkin Usul ve Esaslar ile şeffaf, öngörülebilir, açık ve kurala dayalı bir uygulamaya geçildiğinin ifade edildiğini kaydeden Tuna, burada sistem ve insan unsurunun önem arz ettiğini belirtti. Tuna, İnsanların hala yatırımcıya karşı mesafeli olduğunun altını çizdi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Ankara haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Ankara haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Kamu taşınmazı masaya yatırıldı haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı