KIRŞEHİR HABERLERİ

Kamu-sen Kırşehir İl Temsilciliği Toplu Sözleşme Taleplerini Paylaştı

IHA
23.07.2015 - 08:49Son Güncelleme :

Kamu-Sen Kırşehir İl Temsilcisi Bilal Türk, yeni dönem için toplu sözleşme şartlarını açıkladı.

IHA

Türkiye Kamu-Sen İl Temsilcisi Bilal Türk, basın açıklaması ile 2016-2017 toplu sözleşme taleplerini paylaştı.
Türk yapılan basın açıklamasında, bir önce ki yılda emekli ve memurun yaşadığı toplam kayıpların 2 bin lirayı bulduğunu ifade ederek bu tutarın 2016 yılı içerisinde 4 eşit taksitle ödenmesini talep etti.
Yapılan açıklamada Kamu-Sen Kırşehir İl Temsilcisi Türk, "Memur ve emeklilerimizin ekonomik olarak kaybolan yıllarını telafi edin. Bilindiği gibi kamu görevlilerinin ve emeklilerinin 2016-2017 yıllarında alacakları maaş zamlarının, sosyal ve özlük haklarının belirleneceği 3. dönem toplu sözleşme görüşmeleri başlayacaktır. Türkiye Kamu-Sen, 2016 ve 2017 yıllarını kapsayan toplu sözleşme süreciyle ilgili olarak çalışmalarını tamamlamıştır." dedi.
Memurların vatanın her bölgesine giderek hizmet etmeye çalıştığını anlatan sendika başkanı Bilal Türk, "Her şeyden önce, bilinmelidir ki memurlarımız yaklaşık 800 bin kilometrekarelik alana sahip vatanımızın en ücra köşelerine kadar hizmet götüren yegâne çalışanlardır ve ülkemizin her noktası, büyük şehirler kadar gelişmiş imkânlara sahip değildir. Birçok kamu kurum ve kuruluşunun özellikle taşra teşkilatlarında, elverişsiz çalışma ortamlarında, yetersiz araç gereç ve kısıtlı kaynaklarla, görevini en iyi şekilde yerine getirmek için canını dişine takıp çalışan memurlar adeta unutulmuş durumdadır. Bu durumdaki birçok memurumuzun sorunu ekonomik olmanın da ötesinde, insanlık dramı boyutuna ulaşmıştır. Toplu sözleşme görüşmeleri, kamu görevlilerinin ve emeklilerinin bir kangrene dönüşmüş bulunan sorunlarının çözülebileceği tek yerdir. Ancak 4688 sayılı Kanunun eksik ve yanlış hükümleri; toplu sözleşme görüşmelerini yalnızca mali ve sosyal haklarla sınırlayarak memurlarımızın yer değiştirme, atama, yükselme, disiplin, unvan değişikliği gibi sorunlarını yok saymakta; memur meselelerini adeta masadan kaçırmaktadır. Kanundaki bu sınırlama, idareciler tarafından yetkilendirilmiş sendikaların, iktidara payanda olma gayretleri sonucunda memurlar, toplu sözleşme masasında gerçek anlamıyla temsil edilememekte, sesleri yeterince duyulmamaktadır." diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kırşehir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kırşehir ilinden Kamu-sen Kırşehir İl Temsilciliği Toplu Sözleşme Taleplerini Paylaştı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 23 Temmuz 2015 tarihinde saat 08 49’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kamu-sen Kırşehir İl Temsilciliği Toplu Sözleşme Taleplerini Paylaştı haberi güncellenecektir.

KIRŞEHİR İLÇELERİ
KIRŞEHİR NAMAZ VAKİTLERİ
22 Kasım 2017, Çarşamba
 • İmsak
  05:44
 • Guneş
  07:27
 • Öğle
  12:40
 • İkindi
  15:16
 • Akşam
  17:33
 • Yatsı
  19:04
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı