Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Kamu-Sen: Denge tazminatı her ay ödenecek

  A.A.
  11 Şubat 2006 - 13:40Son Güncelleme : 11 Şubat 2006 - 13:40

  Kamu-Sen, yaklaşık 1 milyon 400 bin memura, ocaktan hazirana 6 ay boyunca 40’ar YTL olarak yapılacak ek ödemelerin, temmuzda 80 YTL’ye çıkarılacağını ve yıl sonuna kadar her ay 80 YTL ödeneceğini bildirdi. Yıl boyunca yapılacak olan denge tazminatı ödemelerinin toplam 720 YTL olacağı kaydedildi.

  Kamu-Sen’den yapılan açıklamada, denge tazminatını düzenleyen "Değişik Adlar Altında İlave Ödemesi Bulunmayan Memurlara ve Sözleşmeli Personele Ek Ödeme Yapılması ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılması Hakkındaki Kanun Tasarısı"nın birinci maddesinde, "her ay ek ödeme yapılır" ifadesinin yer aldığı belirtildi. Hükümet ve kamu çalışanları arasında 29 Ağustos 2005’te imzalanan mutabakat metninde de ek ödeme alamayan kamu çalışanlarına denge tazminatı ödenmesinin kararlaştırıldığı hatırlatıldı.
  Açıklamada, denge tazminatını düzenleyen tasarıyla ilgili "denge tazminatı ocak ayında 40 YTL, temmuz ayında 40 YTL olmak üzere yılda iki kez olmak üzere toplam 80 YTL ödenecek" şeklindeki yorumların doğru olmadığı vurgulandı.
  İmzalanan mütabakat ve hazırlanan tasarı çerçevesinde denge tazminatının ek ödeme alamayan kamu çalışanlarına her ay ödeneceği vurgulanan açıklamada, yaklaşık 1 milyon 400 bin memurun, ocaktan hazirana 6 ay boyunca 40’ar YTL olarak yapılacak ek ödemelerin, temmuzda 80 YTL’ye çıkarılacağı ve yıl sonuna kadar her ay 80 YTL ödeme yapılacağı kaydedildi.
  Yıl boyunca ödenecek denge tazminatlarının toplam 720 YTL olacağı kaydedilen açıklamada, ödemelerin sonraki yıllarda da devam edeceği ve artış oranının toplu pazarlıklarda yapılacak görüşmeler sonucunda belirleneceği bildirildi.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı