ANKARA HABERLERİ

Kamu kaynağına verimli harcama

Hürriyet Haber
17.02.2011 - 00:00Son Güncelleme :

Çankaya Belediyesi, ihale sürecinin tamamlanmasının ardından bilgi işlem sözleşmesini hayata geçirdi. Sözleşme kapsamında edinilecek yeni teknolojinin yardımıyla kamu kaynaklarının daha verimli ve etkin kullanımı mümkün olabilecek.

Hürriyet Haber

İhalenin imza töreninde konuşan Çankaya Belediye Başkanı Bülent Tanık, yeni teknolojik donanıma sahip olunmasına karşın önemli olanın insan faktörü olduğunu vurguladı. Tanık, “Kurulan sistemi diri tutacak ve iyi kullanacak olan yine insandır” dedi.
Çankaya ‘baş ilçe’
Çankaya’nın Başkent Ankara’nın baş ilçesi olduğunu ifade eden Tanık, “14. büyük belediye olan belediyemizin kendine yakışır bir bilgisayar donanımına sahip olması Bilgi İşlem Müdürlüğü’nün önemli adımlarından biridir” diye konuştu. Söz konusu sözleşmeyle, belediyenin bilişim hizmetleri altyapısını oluşturmak için gerekli olan donanımları, sistem yazılımlarını ve iletişim cihazlarını satın alarak çalışır hale getirmek amaçlanıyor.

Uzaktan iş yapma

Sözleşme gereğince kurulacak bilişim teknolojileriyle, hızlı doğru ve standart iş yapabilmek yeteneği kazanılarak, şeffaf ve denetlenebilir yapıların oluşturulması, vatandaşın, çalışanın ve yöneticinin katılımcılığının artırılması amaçlanıyor.
Uzaktan iş yapabilme avantajlarının kullanılması, doğru ve güvenilir bilgi edinilmesi çalışan personelin memnuniyetini ve verinin artırılması hedefler arasında yer alıyor.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Ankara haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Ankara haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Kamu kaynağına verimli harcama haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

21 Şubat 2018, Çarşamba
 • İmsak
  06:04
 • Guneş
  07:27
 • Öğle
  13:08
 • İkindi
  16:08
 • Akşam
  18:38
 • Yatsı
  19:56
Sayfa Başı