KAYSERİ HABERLERİ

Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Prof. Dr. Ahmet Gödekmerdan:

IHA
11.07.2015 - 10:46Son Güncelleme :

KAMU HASTANELERİ BİRLİĞİ GENEL SEKRETERİ AHMET GÖDEKMERDAN, DEVLET HASTANESİNDEKİ ÇALIŞMALAR HAKKINDA BİLGİLER VERDİ.

IHA

Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Prof. Dr. Ahmet Gödekmerdan, "Devlet Hastanesi’nde Sağlık Bakanlığı’nın teşviki ile her geçen gün yeni birimlerimiz hizmete giriyor" dedi.
Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Prof. Dr. Ahmet Gödekmerdan, devlet hastanesinde yürütülen çalışmalar hakkında bilgiler verdi. Gödekmerdan, "Vatandaşımıza en iyi şekilde sağlık hizmeti sunmayı amaç edinen Sağlık Bakanlığımızın teşvik ve desteği ile her geçen gün yeni birimlerimizi hizmet halkamıza dahil ediyoruz. Son yıllarda kanser görülme sıklığındaki artış ve insan ömrünün uzaması sonucu artan kronik hastalıklar, palyatif bakım merkezlerine ihtiyaç duyulmasına yol açmıştır. Palyatif bakım, yaşamı tehdit eden kanser gibi hastalıklar ile karşılaşan hastaların, başta ağrı olmak üzere, tüm fiziksel, psikososyal ve ruhsal problemlerinin erken tespit edilerek ve etkili değerlendirmeler yapılarak önlenmesi veya giderilmesi ve sonuçta hastanın yaşam kalitesinin artırılması yaklaşımıdır. Yani, hayatı tehdit eden hastalık teşhisi almış hastaların bakımını kapsamaktadır. Hastalar ve aileleri için acı ve sıkıntı verici, hayat kalitesini etkileyen çeşitli hususlara yönelik iyileştirmelerin tedavilerin hasta bakımına dahil edilmesidir" dedi.
Gödekmerdan ayrıca, "Kayseri Eğitim Araştırma Hastanesi’nde artan ihtiyaca binaen,görüntüleme hizmetleri kapsamında 3. MR cihazı hizmete girmiş olup, günlük yaklaşık 200 MR çekimi yapılırken, yeni MR cihazının hizmete girmesiyle günlük çekim sayısı 350’ye çıkmıştır. Ayrıca, kalp ve damar hastalıklarının teşhis ve tedavisinde kullanılmak üzere periferikanjio cihazımız kurulmuş olup, yakında hizmete girecektir. Yine, görüntüleme hizmetlerimizi artırmak üzere 10 adet ultrason cihazı, birer adet dijital mamografi ve dijital röntgen cihazı hizmete sunulmuştur" ifadelerini kullandı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kayseri haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kayseri ilinden Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Prof. Dr. Ahmet Gödekmerdan: hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 11 Temmuz 2015 tarihinde saat 10 46’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Prof. Dr. Ahmet Gödekmerdan: haberi güncellenecektir.

KAYSERİ NAMAZ VAKİTLERİ
24 Kasım 2017, Cuma
 • İmsak
  05:41
 • Guneş
  07:23
 • Öğle
  12:36
 • İkindi
  15:11
 • Akşam
  17:27
 • Yatsı
  18:58
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı