Eğitim Haberleri

  Kampüsler termal enerjiyle ısınacak

  DHA
  08.06.2013 - 10:54 | Son Güncelleme:

  Afyon Kocatepe Üniversitesi’nde başlatılan çalışmayla, tüm kampuslerin termal enerjiyle ısınması sağlanacak.

  Afyon Kocatepe Üniversitesi’nde (AKÜ) tüm kampüslerin termal enerjiyle ısıtılması için çalışma başlatıldı. AKÜ Rektörü Prof Dr. Mustafa Solak, şu an sadece Ali Çetinkaya Kampüsü’nde kullanılan termal enerjinin kısa süre sonra tüm yerleşkelerde kullanılacağını söyledi. ‘Eğitim kaliteli bir ortamda verilir’ inancıyla öğretim üyeleri ve öğrencilerin temel ihtiyaçlarını gidermek için uğraş verdiklerini anlatan Prof. Dr. Solak, yönetim olarak temel bazı sorunların çözdüğünü anlattı.

  Pek çok fakültede derslikleri ve atölyeleri tamamladıklarını belirten Prof. Dr. Solak, yeni fakülte ve eğitim binalarında çevre düzenlemelerinin devam ettiğini belirtti. Sinema-TV bölümünün stüdyolarının yenileneceğini vurgulayan Prof. Dr. Solak, "Bu yıl hizmete giren güzel sanatlar fakültemiz ile veteriner fakültesi arasına güzel bir spor kompleksi yapacağız. Hukuk fakültesine giden yollar ve aradaki bölümlerde yol ve asfalt çalışmalarını yapıp, bitireceğiz. Gördüğümüz eksiklikleri önümüzdeki eğitim öğretim yılına yetiştireceğiz" dedi.

  AKÜ’de iç mimari bölümünün de açılacağını söyleyen Rektör Solak, yatırımların yapımında kaliteden kesinlikle taviz verilmeyeceğini belirtti. Yönetim olarak üniversite sistemini içinde yer alan temel ihtiyaçların hepsini gidermeye çalışacaklarına değinen Prof. Dr. Solak, "Bir üniversite sanatsız, edebiyatsız, sporsuz, müziksiz olamaz. Bizim üniversitemizde bu birimlerin hepsi var. Hepsi için de genel gayret gösteriyoruz. Konvansiyonel nitelikli bir üniversite olduğumuz için birini diğerine tercih etmiyoruz" diye konuştu.

  Gelecek eğitim öğretim sezonuna kadar yapılacak işlerle ilgili kampus için çok ciddi para ayırdıklarını belirten Mustafa Solak, ekim ayına kadar açık futbol sahası, halı saha, tenis kortları ve antrenman sahalarının da tamamlanacağını belirtti. Ahmet Necdet Sezer Kampusu’nda da bütün birimleri termalle ısıtmak istediklerini ifade eden Solak, "Termal ısınma sistemi Ali Çetinkaya’da hayata geçti. Bazı eksiklerimiz olmasına rağmen üniversite nezih bir ortama kavuştu. Amacımız çağdaş, güvenilir ve kaliteli bir eğitim ortamını oluşturmak" diye konuştu.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı