GeriKampüs Yaratıcı öğrenci festivali “Project 03” başlıyor!
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Yaratıcı öğrenci festivali “Project 03” başlıyor!

Yaratıcı öğrenci festivali “Project 03” başlıyor!

İstanbul Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencilerinin yaratıcı projelerini bir araya getiren “Project 03”, 12 Mayıs’ta kapılarını açacak.

İstanbul Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi bünyesinde yer alan bütün bölümlerin işbirliğiyle bu yıl üçüncüsü düzenlenen iletişim festivali “Project 03”, 12 Mayıs Cuma günü başlayacak. Deneyimleyerek öğrenme anlayışı doğrultusunda öğrencilerin yıl boyunca üzerinde çalıştıkları projelerin sergilendiği “Project 03”, santralistanbul Kampüsü’nde ziyarete açılacak.

Bu yıl “İletişim basittir, bu yüzden de karmaşıktır” temasıyla kurgulanan ve katılımcılarını iletişimin birçok farklı pratiğine dahil etmeyi hedefleyen “Project 03” kapsamında, çeşitli disiplinlerden çalışmalar sergilenecek. Yaratıcılık, sanat ve tasarımı bir araya getiren festivalde, öğrencilerin ilham veren yenilikçi projeleri ilk kez sergilenirken, çok sayıda yan etkinlik gerçekleştirilecek. Program 2 Haziran 2017 tarihine kadar sürecek.

Dolu Dolu Bir Festival

Sahne Sanatları Bölümü öğrencileri Project 03 kapsamında Arnold Wesker’in “Mutfak” adlı oyununu yeniden yorumlayacak. Oyun, Kubilay Karslıoğlu’nun yönetmenliğinde 29 ve 30 Mayıs 2017 tarihlerinde santralistanbul Green Studio izleyiciyle buluşturulacak. Oyunun kimliği, Sahne ve Gösteri Sanatları Yönetimi Bölümü öğrencileri tarafından yeniden yorumlanırken; Moda Tasarımı Bölümü öğrencileri oyunun kostümlerini tasarlayacak, metin ise Sahne ve Gösteri Sanatları Yönetimi Sahne Sanatları Alanı öğrencileriyle hayat bulacak.

Sanat ve Kültür Yönetimi öğrencilerinin sanatçı Işıl Eğrikavuk ile çağdaş sanat üzerine çalışma fırsatı bulduğu çalışmanın çıktıları “Temas” başlığı altında üretildi. Öğrencilerin sanatçı perspektifinden yaptıkları çalışmalar Project 03 Ana Sergi’de yer alacak.

Reklamcılık Bölümü öğrencilerinin projeleri sergi alanında ziyaretçilerle buluşacak. Avrupa Reklam Eğitimcileri Derneği (EdCom) kapsamında profesyonel hayata yeni başlayacak gençleri cesaretlendirmek için yapılan “Boş Bir CV” kampanyasından Genç Kırmızı kapsamında Kadın Bilinçlendirme Platformu için medyanın dayattığı güzellik kalıplarını kırma amacıyla tasarlanan ilanlara, “Dinle Anla Paylaş” platformu için yüz yüze iletişimin önemini vurgulayan kampanyadan Çocuk ve Gençlik Bienali’nin tanıtımında kullanılan reklam kampanyasına kadar başarılı birçok proje ana sergi alanında yer alacak. Reklam verenlerle başarılı projelere imza atan Reklamcılık Bölümü öğrencilerinin, ayrıca Pegasus için tasarladıkları proje de bu alanda sergilenecek.

Project 03, yeni diyalog ortamları yaratılmasına ve farklı disiplinlerin tanıtılmasına destek olmayı hedefleyen 4 farklı atölye çalışmasına ev sahipliği yapacak. santralistanbul’da 15 Mayıs’ta Emrah Yayıcı’nın katılımıyla “Tasarım Odaklı Düşünme”; 16 Mayıs’ta Alper Özçakır ve Oğuz Yenen’in katılımlarıyla “Canlı TV Yayıncılığı” 17 Mayıs’ta Ethem Özgüven liderliğinde "Propaganda Filmlerine ve Değişimlere Yakından Bakış", 18 Mayıs’ta Fulya Peker’in katılımıyla “Metafor” başlıklı atölyeler düzenlenecek. 

İletişim Üzerine Konuşmalar 

Küratör Derya Yücel’in koordinatörlüğünde gerçekleşen sanat sergisinin başlığı bu sene “Kısa Devre” olacak. Sanat ve Kültür Yönetimi Bölümü öğrencilerinin Arthere, Taşeron ve Robotik Hayaller sanat inisiyatiflerini bir araya getiren sergisi sanat, hayat, gündelik ve güncel kaygılar üzerine bir anlam arayışı içeriyor.

 ‘İletişim Üzerine Konuşmalar’ başlıklı konuşma serisi, 12 ve 26 Mayıs tarihlerinde gerçekleştirilecek. Festivalin ana temasını oluşturan “İletişim basittir, bu yüzden de karmaşıktır” ifadesinden hareketle düzenlenecek seriye, kendi alanlarında önemli çalışmalara imza atmış isimler katılacak. Disiplinlerarası bir tartışma ortamı yaratmayı hedefleyen etkinlikte; Bige Örer, Nevzat Sayın, Bülent Somay, Celil Oker, Can Faga, Şirin Payzın, Aslı Tunç, Erkan Saka, Yalçın Kılıç, Ebru Yetişkin, Bager Akbay, Işıl Eğrikavuk, Oğuz Yenihayat, Burak Kan, Çelenk Bafra, Ayşegül Bahçıvanoğlu ve Simge Burhanoğlu bireysel yaklaşımlarını ve deneyimlerini katılımcılarla paylaşacak.

Project 03’ün ana sergisinde ziyaretçiler, ödüllü reklam kampanyaları, fotoğraflar ve çeşitli enstalasyonlarla farklı tecrübeler deneyimleyecek. Reklamcılık Bölümü’nün ödüllü kampanya ve afiş çalışmaları, Halka İlişkiler Bölümü’nün koruyucu ailelik temasını vurgulandığı “Tut Elimden Çocuk olalım” kısa film çalışması ve fotoğraf sergisi ana sergi alanında yer alacak.

Televizyon Haberciliği ve Programcılığı Bölümü’nün canlı yayın kanalı RGB’nin ekranı da sergi süresince canlı yayın yapacak. Öğrencilerin yıl boyunca başarılı yayınlar yaptığı Sound Picnic, Şehirde Sanat ise ziyaretçileri ilgi çekici bölümleriyle karşılayacak.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle