GeriKampüs Rüzgar sörfü sporcumuz Lena Erdil Dünya ikincisi oldu
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Rüzgar sörfü sporcumuz Lena Erdil Dünya ikincisi oldu

Rüzgar sörfü sporcumuz Lena Erdil Dünya ikincisi oldu

Ülkemizi rüzgar sörfünde başarı ile temsil eden sporcumuz Lena Erdil, 2018 PWA Dünya Rüzgar Şampiyonası’nı ikincilikle tamamlayarak bayrağımızı Portekiz’de gururla dalgalandırdı.

Rüzgar sörfü dalında sadece Türkiye’nin değil, dünyanın en başarılı kadın sporcularından biri olan Lena Erdil, 2016 IFCA Rüzgar Sörfü Slalom Dünya Şampiyonu ünvanını elde ederek bu disiplindeki rüştünü daha önce ispatlamıştı. Lena, Ulsan'da gerçekleşen yarışı birinci bitirerek PWA Dünya Turu 2016 sezonuna da çok iyi bir giriş yapmıştı.

Okan Üniversitesi Hastanesi’nin sağlık sponsoru olduğu milli rüzgar sörfü sporcumuz Lena Erdil, başarılarına bir yenisini daha ekledi. 2018 PWA Dünya Rüzgar Şampiyonası’nın Kore ve Japonya etaplarında 2. olan Lena, yarışmanın son ayağına Portekiz’in Viana Do Castello kentinde katıldı.

Burada gerçekleşen son yarışı 3. olarak tamamlayan sporcumuz Lena Erdil, genel toplamda aldığı puan ile 2018 yılı PWA Dünya Rüzgar Şampiyonası Kadınlar Slalom Kategorisi’nde Delphine Cousin Questel’in arkasından gelerek 2. oldu. Dünya ikincimiz Lena’yı Okan Üniversitesi Hastanesi olarak tebrik ediyor ve başarılarının devamını diliyoruz.

"Rakiplere karşı her yarışta kendi limitlerimi de zorluyorum. Her yarış bana rakiplerimi yenmem için güç ve istek veriyor. Hepsi üstesinden gelinmek için oradalar."

Lena Erdil'in rüzgar sörfüyle bağı aslında çok derin ve de eskiye dayanıyor. Çünkü anne ve babasının tanışma sebebi bile rüzgar sörfü! Lena’nın bu disiplinde böylesine başarılı olmasında bunun da şüphesiz etkisi büyük.

"Küçüklüğümden beri yaz tatillerimi hep sörf istasyonlarında geçirdim. 13 yaşımda babam bana ilk sörf takımımı aldı. Bana her zaman inandılar ve hayalimin peşinden gitmeme izin verdiler. Bu konuda çok şanslıyım!"

Dünyanın birçok farklı noktasında rüzgar sörfü eğitimi alan, yarışlara katılan Lena’nın maharetleri aslında sadece sporla sınırlı değil. Eğitimini Politika ve Felsefe üzerine çift anadal yaparak başarıyla tamamlayan Lena Erdil, beş dil konuşabiliyor.

Hadi onu yakından tanıyalım!

 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle