GeriKampüs O zaman yolcuları, o güzel tardislerine atlayıp gittiler!
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

O zaman yolcuları, o güzel tardislerine atlayıp gittiler!

O zaman yolcuları, o güzel tardislerine atlayıp gittiler!

Evrenin küçük kara deliklerinde yolculuğumuz sürüyor! Kimler nerelere, hangi tarihlere gitmiş, devam ediyoruz. Yedikleri içtikleri onların olsun, biz neler görmüş, neler anlatmışlar ona bakalım!

İLK SIRADA GERÇEK BİR ZAMAN YOLCUSUNU AĞIRLAYALIM

Zamanda yolculuk rekorunu 0,02 saniye ile kıran Rus bir kozmonottan söz ediyoruz. Bu rekoru tam 769 gün MIR uzay istasyonunda yörüngede, bizden çok farklı bir kütle çekiminin etkisinde geçirerek kırdı. Dünya’ya döndüğünde bizim zamanımızdan 0,02 saniye ileride yaşamaktaydı. Kendisi zamanda yolculuğun mümkün olduğunun en büyük kanıtı.

 

TARİHİN ESKİ BİR KÖŞESİNE HAPSOLAN HİPSTER

Fotoğraf bir köprü açılışından, yıl 1940. Şapkalı, takım elbiseli amcaların yanında tişörtü, gözlüğü, fotoğraf makinesiyle hiç ortama uyum sağlamamış arkadaşımız dikkat çekiyor. Onun bir zaman yolcusu olduğuna dair seneler seneler boyu nice dedikodu dolaştı. İnsan bu noktada merak ediyor elbette, tarih boyunca onca önemli hadise olmuşken neden köprü açılışını seçti izlemek için? Belki bizdeki iş makinelerine duyulan aşk gibi onun toplumunda da köprülere karşı bir zaaf vardır!?

 

BAŞKA BİR ZAMANDA ANİDEN ORTAYA ÇIKAN ADAM

Kahramanımız Rudolph Fentz. 1950 senesinde üzerinde Viktoryen-dönemi giysileri olan bir adam Times Meydanı’nda birden ortaya çıkıyor... Şahitler onun şaşkın bakışlara sahip olduğunu söylüyorlar ve bir dakika sonrasında bir araba kendisine çarpıp hayatını kaybediyor. Ardında bıraktığı gizemlerle… Polis bu kişinin üzerinde 19.yüzyıla ait para, 1876 tarihli bir mektup ve adını yazan kartvizitlerini buluyor. Üstelik üzerinden çıkan eşyaların hiçbiri de eski değil.

Tabii hikayelerin çoğu efsanelere, kulaktan kulağa anlatılan hikayelere dayanıyor ama insan düşünmeden de edemiyor. Ya gerçekse!

Yazan: Buğu Begüm Orhan


Yorumları Göster
Yorumları Gizle