GeriKampüs Neler giymiyoruz?
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Neler giymiyoruz?

Neler giymiyoruz?

Her zaman neler giyeceğimizden bahsedecek değiliz ya! 72. sayımızın Kantin sayfasında tersten gittik...

Havalar soğudu. Kalın giyinmeden dışarı çıkmak imkansız. Kışın da şık görünmek ve ilgi çekmek önemli. Kışlık alışverişinizi çoktan yaptıysanız süper. Henüz yapmadıysanız kışlık alışverişinizde neler almamanız gerekiyor bunlardan bahsedelim. 

 

1) KAZAĞIN KÖTÜ DESENLİSİ

Elini eteğini hayattan çekmiş, emekli insan izlenimi vermek istemiyorsanız bu kazakları giymiyoruz. Göze hoş gelen desenler yok değil. Desenden desene bir hayli fark var. Halı deseni gibi olmamasına özen gösterelim. Kimse üzerinde halıyla dolaşmak istemeyecektir. Tabii bir de geyik desenli olanlar var ki evlere şenlik. Geç karşısına zevksiz tasarımın tüm ayrıntılarına tanıklık et. Bu hangi seviye, kral?

 

2) ŞİŞME MONT

Kaban en önemli parçadır. İlk görünen parça olmasından ötürü kazaktan vb. şeylerden bir tık daha önemlidir. Şişme montlar moda olsa da olmasa da genelde çirkin bir görüntü sunar. Sizi şişirilmiş balon gibi gösterir. Maalesef öyle. Toplu taşımada ise gerektiğinden fazla yer kaplarsınız.

 

3) KAT KAT GİYSİLER

Evet, kalın giyinmek önemli ama biraz da şık olmak lazım. Tişört, üzerine gömlek, üzerine kazak, üzerine kaban derken kat kat giyinerek kötü bir görüntü oluşturmuş olursunuz. Ne siz rahat ederseniz, ne de sizi görenler.

 

4) UPUZUN ATKILAR

Atkı var, atkı var. Bazıları ise boynunuzu birkaç kez sarmasına rağmen uzar gider ve neredeyse yere değecektir. Bir doladın, iki doladın, artık bitsin ama. Bu uzunluk neden yahu? Amaç boyun bölgesini sıcak tutmak ise zaten tutuyor. Biraz uzun olmasına da aksesuar diyelim. Aksesuarla battaniye arasındaysa ince bir çizgi var. Aşırıya kaçmanız durumunda manzara, battaniyeyi boynunuza almışsınız gibi gözükecektir. Kimse battaniyeyle dışarı çıkmak istemez, değil mi?

 

5) YELEK

Belli başlı birkaç mesleğin kullandığı bu mont tarzı yelekler, bu işi yapan insanlara hayli yakışmakta. Ama bu işlerle meşgul değilseniz giymemeniz gerekir. Kısa kollu bir mont hiç çekici değildir. Ayrıca şişme olması da daha vahimdir. Genellikle çok cepli olurlar. Çoğu cepler kullanılmaz bile. Kullanılan cepler ise zaten şişkin olan yeleği daha da şişkin gösterecektir. Yeleğin kolları olmadığı için de sadece gövdeniz şişkin gözüküyor. Hayali bile estetik değil.

 

6) KLASİK KABAN + KAPÜŞON

 

Kaban ya klasiktir ya da değildir. İkisini bir kabanda birleştirmek gözümüze hakarettir. Şık görünen bir klasik kabanda kapüşon olmaz. Kapüşon, daha rahat ve klasik olmayan montlar içindir.

7) BOT SEÇİMİ

Bir ara hepimizin kullandığı veya maruz kaldığı sarı ve kahverengi tonlarında botları olmuştur. Çoğu kalitesiz olan bu botlar hem su geçirir hem de hiç rahat değildir. Süet botların bakımı ise zordur bu yüzden bakımını yapacaksanız almanızda fayda var. Bakım yapmaya üşenirim diyorsanız hemen deri bir bot bakabilirsiniz. Kaliteli deri bir bot ise sizi direkt beş sene götürür. Hem su olmaz hem de çoğu bottan daha hafiftir. Kesenize bereket.

 

Yazan: Gökhun Kavalcı


Yorumları Göster
Yorumları Gizle