GeriKampüs Hoşlandığı kadını bulmak için 246 kişiye mail attı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Hoşlandığı kadını bulmak için 246 kişiye mail attı

Hoşlandığı kadını bulmak için 246 kişiye mail attı

Tanıştığı kadını bulmak için bir üniversitenin e-posta listesindeki Nicole isimli herkese e-posta gönderen genç, bütün Nicole'leri bir araya getirmiş oldu.

Carlos Zetina adlı genç, üniversite kampüsünde bir kadınla tanıştığında hakkında çok az şey biliyordu; ismi Nicole olan kadın Hollandalıydı ve Calgary Üniversitesi’nde okuyordu. Nicole’ün Carlos’a verdiği telefon numarası yanlış çıkınca Carlos çılgınca bir şey yapmaya karar verdi: Calgary Üniversitesi’nin bütün e-posta listelerini tarayarak ismi Nicole olan herkese toplu bir e-posta gönderdi:

“Merhaba, bu bütün Nicole’lere gönderilen toplu bir e-postadır. Eğer aşağıdaki betimleme size uymuyorsa veya uyuyorsa ama benimle konuşmak istemiyorsanız görmezden gelebilirsiniz. Eğer ismin Nicole ise, Hollandalıysan ve Nietzche’nin iç karartıcı olduğunu düşünüyorsan bana mesaj at. Bu arada ben dün gece seninle arkadaşlarını eve bırakan Carlos.”

Nicole’leri birleştirdi

Carlos aralarında üniversite personeli, öğrenci ve fakülte üyeleri bulunan toplamda 246 Nicole’e e-posta gönderdi. İşini şansa bırakmak istemeyen Carlos aramalarına Nicolette ve Nickie isimlerini de dahil etti. Carlos’un bu çabası aradığı Nicole’ü bulmasını sağlamadıysa da Calgary Üniversitesi’nin bütün Nicole'lerini bir araya getirmesini sağladı.

Hoşlandığı kadını bulmak için 246 kişiye mail attıCBC’ye açıklama yapan Nicole Thompson, “Nicole’ler grubunda benzer araştırma alanlarında çalıştığımızı fark ettiğim bir Nicole var. İleride iş birliği içinde çalışmayı düşünüyoruz” dedi. Nicole’ler grubu bölgedeki bir barda bir araya bile geldi.

Bu olay ağızdan ağıza yayılırken birisi Facebook grubuna Nicole Toetenel adlı genç kadını ekledi. Hollanda’dan gelen bir değişim öğrencisi olduğunu söyleyen Toetenel, Zetina’nın aradığı Nicole idi. Kanada’da kullandığı numarayı doğru hatırlayamayan Nicole, Carlos’a yanlış bir numara vermiş. Üniversiteye değişim öğrencisi olarak geldiği için de üniversite e-posta listesinde olmayan Nicole Teotenel bu yüzden Nicole festivalini kaçırmış.

CBC’ye açıklama yapan ‘gerçek’ Nicole, Carlos ile kahve içmek üzere sözleştiklerini ancak bunun arkadaşça bir buluşma olacağını söyledi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle