GeriKampüs Cannes Film Festivali'nde Türkiye'den bir üniversiteli!
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Cannes Film Festivali'nde Türkiye'den bir üniversiteli!

Cannes Film Festivali'nde Türkiye'den bir üniversiteli!

Erasmus için Hollanda’ya giden Umut Ali Kal, kendini Cannes Film Festivali’nde buldu!

Erasmus için Hollanda'ya giden Ali Umut Kal, film festivalinde çalışmak için gittiği Cannes'da otobüs durağında beklerken, Brezilyalı oyuncu Adriana Ferreyr olduğunu söyleyen bir kadınla tanıştı. Ferreyr, kendisine inanmayan Umut Kal'ın telefon numarasını alarak daha sonra arayacağını söyledi.

Kal, iki gün sonra Ferreyr'den "Geleceksen 20 dakika içinde kırmızı halı önünde buluşalım" yazan bir mesaj aldı. Festival alanına koşan Kal'a ünlü oyuncu bir de festival kapsamında gösterilen Nicole Kidman'ın başrolünü oynadığı filmin davetiyesini verdi.

Cannes Film Festivalinde Türkiyeden bir üniversiteli

Bu sayede Cannes'da kırmızı halıda yürüyen Kal, Will Smith, Nicole Kidman, Fahriye Evcen, Fatih Akın, Claduie Cardinale, Rihanna, Adriana Lima gibi isimleri görme, bazılarıyla tanışma imkanı da buldu.

Kal, "Adriana sayesinde kırmızı halıdan 300 fotoğrafçıya poz vererek geçtim. Geçerken de 'Türkiye' diye bağırdım. Hemen ardımdan Nicola Kidman geçti. Kalbim duracak sandım" diye konuştu.

Cannes Film Festivalinde Türkiyeden bir üniversiteli

Tuvalet ararken Will Smith ile karşılaştığını da belirten Kal, "Cannes Film Festivali 70. yıl partisi için özel çekiliş varmış. Bana parti bileti çıktı. Orada bir sürü ünlüyle fotoğraf çektirdim. Sıradaki hedefim Oscar Ödül Töreni" dedi.

 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle