GeriKampüs Bu yaz okulu kaçmaz: Türk Sineması
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Bu yaz okulu kaçmaz: Türk Sineması

Bu yaz okulu kaçmaz: Türk Sineması

Yunus Emre Enstitüsü ile İstanbul Şehir Üniversitesi'nin hayata geçireceği Türk Sineması Yaz Okulu programında bu alanda lisans, yüksek lisans, doktora öğrencisi veya sektör çalışanı olan 24 yabancı Türk sinemasını yerinde tanıyacak.

Yunus Emre Enstitüsü'nün geleneksel hale getirdiği Yaz Okulu programları kapsamında, bu yaz ilk kez Türk Sineması Yaz Okulu da açılacak.

Yunus Emre Enstitüsü ile İstanbul Şehir Üniversitesi'nin hayata geçireceği Türk Sineması Yaz Okulu programında bu alanda lisans, yüksek lisans, doktora öğrencisi veya sektör çalışanı olan 24 yabancı, Türk sinemasını yerinde tanıyacak.

Programa ABD, İngiltere, Azerbaycan, Bosna Hersek, Fas, Fransa, Güney Afrika, Hırvatistan, Hollanda, İran, İtalya, Kosova, Lübnan, Macaristan, Mısır, Polonya, Romanya, Rusya ve Sırbistan olmak üzere 19 ülkeden öğrencilerin yanı sıra film sektörü çalışanları da katılacak.

Katılımcılar belirlenen süre zarfında seminerler, söyleşiler, mini paneller, saha gezileri, yönetmenlerle buluşma ve şehir gezilerini de içeren zengin içerikli bir eğitim alacak.

Türk Sineması Yaz Okulu programı 30 Haziran 2018'de başlayıp, Türkçe Yaz Okulu'nun bitişiyle eş zamanlı olarak 12 Ağustos'ta son bulacak.

Katılımcılar Türk sinema tarihi, Türk filmi gösterimi ve analizi, Türk sinema tarihinde dönüm noktaları, Türk sineması ekseninde edebiyat uyarlamaları ve daha birçok başlıkta, sinema tarihinin önemli isimleri ve akademisyenlerinden dersler alacak.

Kaynak: AA


Yorumları Göster
Yorumları Gizle